Kamila Moučková nestála před kamerou 42 let, vrátila se na plátna kin až ve filmu Bestiář

Hlasatelka Kamila Moučková vždycky chtěla pracovat v televizi, ale přesto jí to doba nedovolila – a na více jak čtyřicet let kvůli svým politickým názorům přestat natáčet. Na plátna kin se vrátila až v roce 2008 v romantickém dramatu Bestiář, kde si zahrála menší roli babičky. Ani takto dlouhá pauza však neubrala nic jejímu talentu.

Návrat Kamily Moučkové

Kamila Moučková, která má nyní 92 let, od mala tíhla k divadlu a televizi. Stala se první hlasatelkou Televizních novin. Za svou protiokupační činnost však byla v roce 1970 z televize propuštěna. Mohla se tam vrátit až po roce 1989. Do té doby se živila například jako uklízečka nebo prodavačka. Na natáčení filmu se však dostala až roce 2008 ve snímku Bestiář. Její návrat na filmová plátna trval celých dlouhých 42 let.

Film má hvězdné obsazení

V romantickém dramatu Bestiář si kromě Kamily Moučkové zahrály i jiné známé osobnosti. Například Danica Jurčová, krásná slovenská herečka, jíž jste mohli vidět ve snímku Vratné lahve. Ve filmu se objeví však také Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha nebo Jitka Čvančarová či Kryštof Hádek. Film byl zpracován podle knižní předlohy, kterou napsala Barbara Nesvadbová. Ta také spolu s režisérkou Irenou Pavláskovou napsala scénář.

Karel Roden aneb je národní klenot českého filmu. Jaké jsou jeho nejznámější role?

Bestiář se točil také v Londýně a Itálii

Bára Nesvatbová a Irena Pavlásková si dokonce v Bestiáři zahrály jedny z menších rolí. U Nesvadbové se jednalo o šéfredaktorku, nemluví však svým hlasem. Nadabovala ji Dagmar Čárová. Pavlásková naopak ztvárnila návštěvnici na večírku v Itálii. Všichni herci si natáčení užili, protože se točilo nejen v Praze, ale také v Londýně a Itálii. Tak si celý štáb mohl prohlédnout město Viesta a známou skálu Arco di San.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu