Jaký slavný zpěvák si zahrál menší roli v pokračování Dítě Bridget Jonesové a jaké podmínky si kladla Renée Zellweger?

Bridget Jonesová je snad tou největší smolařkou v dějinách. Na co sáhne, to pokazí, nemá štěstí na muže, ale alespoň má po čtyřicítce vysněnou postavu a je úspěšná v práci. To však neznamená, že nemůže spadnout do dalšího pořádného maléru.

Tentokrát bude řešit snad ten nejzapeklitější problém – kdo ze dvou tatínků bude otcem jejího dítěte? Ona to totiž sama vůbec netuší, takže se opět pořádně zapotí.

Kniha versus film

Kniha nese stejná název jako film, takže je jasné, že zápletka je stejná. Nešťastnice Bridget netuší, s kým čeká své první dítě. Ovšem v knize jsou soky v lásce opět Daniel a Mark, tedy partneři Bridget, kteří se spolu utkali již v předešlých dvou dílech. Ve filmu má ale Bridget poměr s Markem a neznámým cizincem Jackem.

Hugh Grant, který ztvárnil Daniela, sice dostal nabídku znovu se ve filmu objevit, ale odmítnul. Nelíbil se mu totiž scénář, a tak jeho postavu museli tvůrci vypustit a nahradit.

Už nechtěla přibírat

Renée Zellweger coby neodolatelná Bridget Jonesová také neměla jasno hned od začátku. Do projektu odmítla nastoupit, pokud by měla opět nakázáno přibrat na váze, jako tomu bylo v předchozích dvou dílech. Mnohým divákům se štíhlá Brigit nelíbila tolik jako baculka, ale herečka jim to svým výkonem dostatečně vynahradila.

Cynická gynekoložka i zrzavý zpěvák na scéně

Ve filmu se v malé, ale přesto dost výrazné roli lehce cynické gynekoložky objeví i hvězdná herečka Emma Thompson. Ta se navíc podílela i na scénáři k filmu.

Dalším hvězdným překvapením ve filmu je zpěvák Ed Sheeran. Scény z festivalu, kdy sedí Bridget na rameni neznámého muže a pak se jí ujme dav a předává si ji, se natáčely během skutečného vystoupení zrzavého zpěváka v Croke Parku v Dublinu v srpnu 2015. Zpěvák se pak sám na svém instagramovém účtu pochlubil s tím, že se účastnil natáčení jako herec.

Čtěte dále: Z deníku herecké princezny Anne Hathaway. Vyšlo jí to hned napoprvé a z výsluní ještě neodešla

Všemi oblíbená Bridget Jonesová se vrátí na obrazovky již dnes večer od 20:20 na Nově.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu