Z deníku herecké princezny Anne Hathaway. Vyšlo jí to hned napoprvé a z výsluní ještě neodešla

Anne Hathaway patří k těm herečkám, kterým sedne snad jakákoliv role. Umí být vážná, a tak jí jdou přirozeně i dramata, na druhou stranu dokáže zazářit i v moderní pohádce nebo bláznivé komedii. Její herecký styl je přirovnáván ke stylu Audrey Hepburnové a Judy Garlandové. A pravdou je, že ona je vážně stylová.

Úspěch hned napoprvé

Anne Hathaway to vždycky táhlo k divadlu a umění. Debutovala v roce 2001 a hned její první hollywoodský snímek jí přinesl popularitu a obdiv. Hádáte správně, šlo o snímek Deník princezny. Od té doby už začala hrát jen v samých známých a úspěšných snímcích. Přitom se dokázala vždy skvěle převtělit do své postavy a zahrála si velmi rozmanité postavy ve vážnějších i odlehčenějších snímcích.

Zazářila v pohádkových rolích ve filmech jako Zakletá Ella nebo Alenka v říši divů. Blýskla se ale i v oscarovém dramatu Zkrocená hora, s Meryl Streepovou si zahrála hlavní roli ve snímku Ďábel nosí Pradu nebo ztvárnila slavnou britskou spisovatelku Jane Austenovou ve filmu Vášeň a cit.

Osudoví Bídníci

Největší úspěch herečka zaznamenala v roce 2012 a dokázala, že umí také velmi slušně zpívat. V muzikálu Bídníci tak ztvárnila postavu Fantine. Proto, aby mohla co nejvěrohodněji ztvárnit postavu nemocné prostitutky, která se snaží uživit své dítě, na které je sama, musela drasticky zhubnout. Již tak hubená herečka to ale dokázala a shodila více než deset kilogramů. Ocenění za toto utrpení se ale záhy dostavila.

Anne Hathaway (zdroj foto: RP YouTube/Oscars)

Za Bídníky si Anne Hathaway odnesla cenu BAFTA, Zlatý glóbus, ale také cenu nejprestižnější, samotného Oscara.

Herečka je od roku 2012 vdaná a s manželem Adamem Shulmanem mají dvě děti. V soukromí se velmi přátelí s hereckou kolegyní Emily Bluntovou a Heather Matarazzo.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu