Jaké problémy provázely natáčení životopisného dramatu Těžká váha?

Přímo uprostřed Velké hospodářské krize, která provázela Ameriku ve 30. letech 20. století, a nakonec ji téměř srazila na kolena, se objevil člověk, který změnil mnohé. Nejenže se mu podařilo z ničeho vybojovat druhou šanci pro sebe a svou rodinu, stal se i miláčkem a idolem celého národa.

Tím mužem byl James J. Braddock, kterého si ve filmu Těžká váha zahrál herec Russell Crowe. Jak se oblíbené životopisné drama natáčelo a jaké problémy ho provázely?

Hercova mizerná hygiena

S natáčením intimních scén měla problém herečka Renée Zellweger. Nechtěla točit se svým kolegou Russellem Crowem, protože se jí nelíbil jeho dech a tělesná vůně. Dokonce se odhodlala promluvit si o tom se samotným režisérem. Problém se ale i přesto nevyřešil, a tak si herečka jednoduše dupla. Lechtivé scény odmítla natáčet, a na plac tak musel nastoupit hercův dublér. S ním už se Renée intimnostem nebránila.

Příprava Russella Crowa

Russell Crowe musel své roli hodně obětovat. Pilně trénoval a musel shodit třiadvacet kilogramů. Jeho trénink byl ale hodně zastaralý, nenavštěvoval pravidelně posilovnu, jak by se mohlo zdát, ale vydal se jinou cestou. Pravidelně sekal dřevo, lezl po horách, jezdil na kole, ale také se učil boxovat.

Oceňovaný a skvělý herec Russell Crowe. Které filmy patří k jeho nejlepším?

Během tréninku na filmové boxerské scény si herec dokonce vykloubil rameno. Celé natáčení tak muselo být odložené o dva měsíce. Při natáčení dalších scén pak Russell Crowe utrpěl ještě několikrát za sebou otřes mozku.

Nebyl první

Russell Crowe však nebyl jedinou volbou, do role slavného boxera se zvažovalo ještě několik jiných populárních herců. Pro roli Jimmyho Braddocka byli zvažování herci Matt Damon, Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Clive Owen nebo Mark Wahlberg.

Film bude vysílat dnes Nova Cinema od 20:00.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu