Oceňovaný a skvělý herec Russell Crowe. Které filmy patří k jeho nejlepším?

Herec Russell Crowe se narodil na Novém Zélandu, ale od čtyř let bydlel i s rodinou v Austrálii. Jeho rodiče se živili cateringem při natáčení, a právě tehdy si k tomuto řemeslu přičuchnul. Toužil se stát hercem, nebo muzikantem. A to se mu povedlo.

Z australských televizních seriálů až do Hollywoodu

Bylo mu šestnáct let, když se rozhodl, že jej v životě bude živit umění, a zpočátku mu bylo jedno, zda to bude muzika, nebo herectví. On totiž miloval obojí. Od poloviny osmdesátých let začínal hrát v revivalové skupině a v roce 1996 dostal svou první profesionální roli v muzikálu. Hereckou kariéru započal na začátku devadesátek, a to nejprve v australských televizních seriálech. Poté už se dokázal velmi slušně prosadit i v Hollywoodu.

Na velkém plátně

Od roku 1999 se herec hřál na hereckém výslunní. To byl i poprvé nominován na Oscara za film Insider: Muž, který věděl příliš mnoho. Na úspěch navázal již další rok s velkofilmem Gladiátor od Ridleyho Scotta. Za svou roli byl opět nominován na Oscara – a také sošku získal. Potřetí za sebou byl na Oscara nominován za film Čistá duše, i když zlatou a nejcennější filmovou sošku podruhé nezískal, mohl se těšit alespoň ze Zlatého glóbu a Ceny BAFTA. Takhle slibně rozjetou kariéru měl už ve svých začátcích.

Russell Crowe (zdroj foto: sfdb.cz)

Oblíbený herec dodnes, podobný si však už moc není

Herecky aktivní je Russell Crowe dodnes, pravidelně natáčí a objevuje se v samých zajímavých rolích. Zpočátku ale uhranul nejen svým talentem, ale i vzhledem. Byl považován za hollywoodského krasavce, do toho má ale dnes už daleko. Žije spokojeným rodinným životem, má manželku a dva syny a opakovaně přibírá na váze a zase shazuje.

Vzhled ale není to, co je pro něj důležité. Jeho charisma mu však i nadále zůstává.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu