Zemřel Zdeněk Srstka – vynikající herec, kaskadér a moderátor

Zdeňka Srstku si všichni vybavujeme z množství skvělých hereckých rolí, ale i jako dlouholetého moderátora pořadu Chcete mě?, ve kterém pomáhal najít nový domov opuštěným zvířatům. To ale není zdaleka všechno, co ve svém životě dokázal. Čím byl výjimečný?


Cesta k filmu

Zdeněk Srstka se narodil v roce 1935 v Praze. Vyučil se elektromechanikem, ale bavil ho hlavně sport. Aktivně se věnoval boxu a vzpírání. Z olympiády v Římě si dokonce odvezl krásné 9. místo za vzpírání v trojboji. A právě díky sportu se později dostal k filmu. Začínal ale jako kaskadér. Dokonce pomáhal vytvořit první profesionální kaskadérské skupiny u nás. V roce 1964 si zahrál pistolníka ve slavné westernové parodii Limonádový Joe aneb Koňská opera. A protože měl velmi zajímavou a výraznou vizáž, začal být obsazován do menších rolí rváčů a drsňáků. Hodně se prosadil i jako dublér.

Nejslavnější role

Všichni si určitě vybavíme jednu z nejslavnějších rolí Zdeňka Srstky, studenta Mužíka večerní školy v komedii Marečku, podejte mi pero!, kde se stala jeho hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce“ nezapomenutelnou. Objevil se, ale i v dalších významných a slavných českých filmech jako Amadeus, Slavnosti sněženek, Kulový blesk, Rozpuštěný a vypuštěný nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Objevil se také v řadě televizních seriálů, například Záhada hlavolamu, Pan Tau, 30 případů majora Zemana, Létající Čestmír, Sanitka, Četnické humoresky nebo Doktoři z Počátků a v mnohých dalších.

Bavič i obětavý moderátor

Herecká a kaskadérská dráha ale byla jen jednou z těch dobře rozjetých, které Zdeněk Srstka měl. Velmi dobře se mu dařilo i jako baviči, kdy se na obrazovkách objevoval v pořadu Možná přijde i kouzelník a jeho komediální scénky si jistě všichni vybavíme. Dlouhých 25 let také působil jako moderátor v pořadu České televize, Chcete mě?, kde se snažil najít nový domov opuštěným a týraným kočkám a psům. A i tahle role mu naprosto sedla.

Zdeněk Srstka zemřel ve věku 83 let. Poslední dobou už byl hodně nemocný a ve společnosti se neobjevoval. Všem nám bude jistě velmi chybět a rádi si ho připomeneme, díky jeho úžasným počinům, které po sobě zanechal.

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 32 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 32 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 32 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.