Zajímavosti o bláznivé komedii Sousedská hlídka aneb když věci vezme do vlastních rukou sousedská domobrana

Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill a jedno klidné středoamerické předměstí, kde se stane zločin. Když vezmeme v potaz, že film Sousedská hlídka je jedna velká bláznivá podívaná, je jasné že tady se budou ještě dít věci.

Dojde i na mimozemšťany

Sousedská hlídka je sci-fi komedie z roku 2012, netřeba čekat něco světoborného, film je plný hrubého humoru, a utahuje si snad úplně ze všeho. Pánové se ve skupince vlastní domobrany neskutečně vidí a snaží se o nastolení pořádku na svém milovaném předměstí všemožnými způsoby. Pak jim ale vytřou zrak mimozemšťané, kteří se rozhodli zabrat si Zemi pro sebe.

Herci při natáčení hodně improvizovali, a během natáčení seděl asistent za kamerami a všechno si pečlivě zaznamenával. Po dokončení scény je předal režisérovi a ten vybral ty nejlepší vtipy, které byly následně použity při dalším snímání scén.

Kde se natáčelo

Navzdory tomu, že děj filmu se odehrává v americkém státě Ohio, natáčení filmu probíhalo na více místech ve státě Georgia. Konkrétně to byla Atlanta, Marietta a Smyrna.

Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat ihned poté, co odešel z pořadu Saturday Night Live. Jako první vzal do svého týmu Bena Stillera, který byl z projektu nadšený. Později se k nim přidal Vince Vaughn a Jonah Hill. Tomu byla jeho role psána přímo na tělo. A ve filmu to jde mimochodem velmi poznat. Poslední čtvrtou roli chtěl režisér přidělit herci, který je ve Spojených státech méně známý. Poté, co zhlédnul seriál Ajťáci, hned druhý den roli nabídnul Richardovi Ayoadeaovi.

Film se připravoval poměrně dlouho, a původně jej měl režírovat David Dobkin a v hlavní roli hrát herec Will Ferrell.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT