Žádný učený z nebe nespadl – to platí i pro Podfukářky Anne Hathaway a Rebel Wilson

Již 20. června jde do českých kin premiéra amerického komediálního filmu Podfukářky (The Hustle). Anne Hathaway se představí jako zkušená podvodnice, která se rozhodne zaučit v této branži trochu neohrabanou a trochu baculatější Rebel Wilson. O veselé situace nebude nouze.

Jak podvodnice nepřicházejí o styl

Když šarmantní Angličanka Josephie v podání Anne Hathaway potká ve vlaku nepříliš šikovnou Američanku Penny v podání Rebel Wilson, netuší, že se jejich osudy zásadním způsobem spojí. Obě ženy jsou totiž podvodnice, které míří na naducané peněženky a tučná konta mužů, které ani nenapadne, že by je mohla převést právě žena.

Profesionální podfukářka Josephine se rozhodně podat méně zkušené kolegyni pomocnou ruku. Pomůže jí stát se podvodnicí na úplně jiné úrovni, než jakou byla dosud.

Co se ale stene, když žačka začne předhánět svoji učitelku?

Kdo za tím stojí

Režisérem tohoto komediálního snímku je Chris Addison. Ten se jako režisér delšího filmu představuje vůbec poprvé – zatím stál pouze za seriály. Samozřejmě ale ví, jak to chodí i na druhé straně kamery. Sám si zahrál v:

  • filmu Politické kruhy
  • filmu Král ze Soho
  • seriálu Skins
  • seriálu Je to soda

Na scénáři se podíleli Jac Schaeffer, Stanley Shapiro, Dale Launer a Paul Henning. Hudební stránku dostala na starosti Anne Dudley.

Co se herců týče, tak kromě Anne Hataway a Rebel Winson se můžeme těšit i na Tima Blaka Nelsona, Alexe Sharpa, Ingrid Oliver, Meena Rayanna, Raffaella Degruttola, Deepaka Ananda, Aarona Neila, Toma Moutchio, Joea Manjóna a Caspera Christensena.

Anne Hataway a Rebel Winson

Herecká kariéra Anne Hataway odstartovala v roce 2001, kdy si zahrála roli princezny v romantické komedii Deník princezny. O čtyři roky později si zahrála Lureen ve filmu Zkrocená Hora (ten získal Oscra). Po boku Meryl Streep se objevila ve snímku Ďábel nosí Pradu.  Za roli nešťastné Fantiny v muzikálu Bídníci získala v roce 2012 Zlatý glóbus, cenu BAFTA i Oscara.

Kromě Podfukářek ji můžeme v nejbližší době vidět ve filmu The Modern Ocean a The Witches, které mají ohlášenou premiéru na rok 2020.

Rebel Wilson pochází z Austrálie, a kromě herectví se věnuje i psaní. Její první role byla v seriálu Pizza v roce 2003. O pět let později napsala muzikální seriál Bogan Pride, který sama i produkovala, a dokonce v něm i hrála. V roce 2009 dostala ocenění Tropfest díky roli Bargain (seriál City homecide)

Po přestěhování do Ameriky hrála ve filmech Ženy sobě, Pařmeni, Jak porodit a nezbláznit se, Zasažen bleskem a Holky na tahu. V letošním roce ji ještě můžeme vidět ve filmech Cats, Isn’t It Romantic a Jojo Rabbit.

Líbí se vám herecké duo Anne Hataway a Rebel Winson? Těšíte se na Podfukářky nebo raději zůstanete u padouchů v pánském provedení?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu