Ve filmu Scott Pilgrim proti zbytku světa točili jednu scénu 33x. Proč?

Ve snímku Scott Pilgrim proti zbytku světa najdete plno povedených a zajímavých scén, ale jen jedna z nich se točila kvůli obtížnosti rovnou 33x. Ve filmu též nechybí záběr, který chtěl poukázat na to, jak si režiséři někdy vymýšlejí či mění realitu. Hlavní role si zahráli Michael Cera a Mary Elizabeth Winstead.

Toronto není New York

Film Scott Pilgrim proti zbytku světa není jen povedený akční thrák, který natočili společně státy Japonsko, USA, Velká Británie a Kanada, ale snaží se poukázat, jak někteří režiséři mění a maskují realitu. Vidět to můžete ve scéně, kdy Lucas Lee prohodí Scotta Pilgrima plátnem. Na něm je namalovaný New York, ale divákům se posléze ukáže pohled na Toronto. Filmaři chtějí upozornit na to, jak často jejich kolegové z branže schválně natáčí v Torontu, ale vydávají ho za New York.

Hlavní hrdina točil jednu scénu 33x

Hlavní aktér scény byl hlavní hrdina Scott v podání Michaela Cery. Ten přebírá balíček od Ramony, a následně ho má hodit rovnou do koše. Jenže jeho střelecká přesnost nepatří k těm nejlepším, a tak se scéna opakovala stále dokola, dokud se mu nepovedlo umístit, v té době jím už nenáviděný balík, konečně tam, kde měl být. Nepovedené záběry je možné však viděn jen na bonusovém videu.

Herci jezdili na bruslích a učili se hrát na bicí

Ve filmu si zahrála i nepříliš známá herečka Alison Pill. Díky snímku nezískala jen nové potřebné herecké dovednosti, ale také se naučila hrát na bicí. Mary Elizabeth Winstead, která si zahrála hlavní ženskou postavu Ramonu, si zase zajezdila během natáčení na kolečkových bruslích. Tohle však nejsou brusle na obyčejné ježdění, ale používají se na agresivní bruslení například ve skateparcích nebo na překážkách v podobě jízdy na schodech.

Producent Marc Platt byl z natáčení nadšený. Sám prohlásil, že jeho první setkání s postavou Scotta Pilgrima byla láska na první pohled.

Zdroje: ifc.com, IMDb | foto: Universal Pictures

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT