Láska nebeská: Proč má Keira Knightley na hlavě čepici a s jakými nepříjemnostmi se musel vypořádat Colin Firth ve scéně s jezerem?

Už osmnáct let je Láska nebeská jedním z filmů, které k vánočním svátkům prostě neodmyslitelně patří. I když několik příběhů, které jsou vzájemně propojené nejen blížícími se Vánocemi, známe již nazpaměť, přesto mnoho z nás ani letos neodolá a na romantickou anglickou komedii s Billem Nightem, Colinem Firthem, Hughem Grantem či Emmou Thompson se prostě opět podívá.

Čepice Keiry Knightley

Také si vybavuje krásnou Keiru Knightley v její ikonické modré čepici? Důvod, proč ji měla na sobě, vás pravděpodobně překvapí. Jak herečka uvedla v rozhovoru pro BBC, důvodem by pupínek, který se jí v nejméně vhodnou dobu objevil na čele. Čepice představovala jednoduché a elegantní řešení, jak ho zakrýt. V době natáčení bylo Keiře Knightley pouhých osmnáct a trpěla typickými problémy s pletí jako řada dalších teenagerů.

Kdo napsal cedule, kterými Marc vyznává Juliet lásku?

Jistě si vzpomenete na dojemnou scénu, kdy se Marc v podání Andrewa Lincolna, konečně rozhodně vyznat Juliet neboli Keiře Knightley své city. Použije k tomu vlastnoručně napsané romantické cedule a hudbu. Kdo tyto cedule ve skutečnosti napsal? Možná to bude znít překvapivě, ale jejich autorem je opravdu herec Andrew Lincoln. Jak uvedl, výtvarné oddělení následně jeho rukopis jen trochu upravilo.

Romantická scéna u jezera versus realita

Vzpomínáte si na velmi romantickou scénu, kdy Jamie v podání Colina Firtha a Aurelia, herečka Lúcia Moniz, skočí do jezera, aby zachránili stránky z jeho knihy? Ve skutečnosti byla voda ve zmíněném jezeře hluboká jen necelých padesát centimetrů, takže herci museli pokleknout, aby voda vypadala hlubší. A aby toho nebylo málo, jezero bylo zamořeno komáry

Juliet a Sam ve skutečném životě dělilo jen 5 let

Jak jsme již uvedli, Keiře Knightley bylo v době natáčení pouhých osmnáct  let, ve filmu ale hrála vdanou ženu. Její herecký kolega Thomas Brodie-Sangster byl sice jen o pět let mladší, ale hrál malého Samuela.

První polibek

Když Olivia Olson, která hraje Joannu, mluvila o svém začínajícím románku s Thomasem Brodiem Sangsterem, prozradila, že polibek, který mu ve filmu dala, nebyl jen její první polibek na plátně, ale také v životě. Konkrétně v jednom rozhovoru uvedla: „Byla jsem velmi nervózní, protože jsem se do Thomase svého času tak trochu zamilovala, a také jsem se bála, protože jsem byla vyšší než on, jestli to nebude vypadat divně.“

Bernard a jeho význam

Když byl režisér a scenárista Richard Curtis na vysoké škole, jeho přítelkyně ho údajně opustila kvůli muži jménem Bernard. V každém z jeho scénářů se proto objevuje poměrně neoblíbená postava jménem Bernard. V tomto případě je onou postavou „příšerný syn“ Emmy Thompsonové a Alana Rickmana.

Sarah a Karl si během natáčení prožili vztahové trable

Pro mnoho diváků je jedním z nejsmutnějších momentů filmu otevřený konec dějové linie mezi nesmělou Sarah v podání Laury Linneyové a jejího kolegy Karla, kterého hraje Rodrigo Santoro. Mnozí to dokonce zazlívali nemocnému bratrovi Sarah, který jí neustále volá, i v tu nejméně vhodnou chvíli. Mimo kameru ale byli oba herci spojeni mnohem více, oba se totiž v době natáčení potýkali s následky konce svých partnerských vztahů a byli si vzájemně oporou.

Zdroj: people.com, ew.com, eonline.com, cosmopolitan.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu