V letošním roce je rozhodně nejoriginálnější děsivý film Antebellum

Máte rádi horory? Pokud ano, nenechte si letos ujít film Antebellum. Tento horor poskytuje zajímavý, ale také náročný pohled na alternativní realitu. Donutí vás přemýšlet, a hlavně se bát. Film natočili nováčci hororových snímků Gerard Bush a Christopher Renz. Hlavní postavou je herečka Janelle Monáe.

Děj má alternativní realitu

Film pojednává o úspěšné autorce, jež ztvárnila Janelle Monáe. Americká herečka z Kansasu, která si zahrála například také ve filmu Harriet nebo Skrytá čísla. Ta je lapená v děsivé realitě 19. století, kde je otrokářství ještě zcela běžné. Zápasí s vlastním vědomím a je nucena odhalit šokující záhadu. Má na to však jen omezený čas. Zda se jí to povede nebo ne se nechte překvapit. Tvůrci filmu slibují zajímavé rozuzlení.

Antebellum natočili začínající režiséři

Film Antebellum poskytuje celkově zajímavý pohled na alternativní realitu, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá. Celý film natočilo režisérské duo Gerard Bush a Christopher Renz. Oba jsou mezi režiséry naprostí nováčci. Před tím natáčeli jen hudební videoklipy a film Lionsgate. Přesto se jim povedlo natočit opravdu zajímavý snímek, který je dokonce považován za nejoriginálnější horor tohoto roku.

Čtěte také: Hororová série Annabelle se dočkala svého dalšího pokračování – bude se opět na co dívat?

Film má dobré herecké obsazení

V tomto hororu si kromě Janelle Monáe zahráli například Kiersey Clemons, Jena Malone nebo Jack Huston. Toho jste mohli vidět ve filmu Irčan nebo Nejdelší jízda. Film má přislíbeno, že se do kin dostane hned, jakmile skončí koronavirová pandemie. Přesto si na něj čeští diváci budou muset počkat o trochu déle. Zatím je termín premiéry v USA stanoven na červenec – a až poté přijde do Evropy.

Nenechte si v kinech ujít tento hororový snímek a ohodnoťte také vy, zda je opravdu tak dobrý, jak se o říká.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT