Toy Story: První celovečerní počítačově animovaný film, který byl kdy natočen

Režisér John Lasseter musel být na svůj film, co se do kin dostal v roce 1995, Toy Story: Příběh hraček, velmi pyšný. Byl to první animovaný film, který se tvořil přes počítač – a dočkal se u diváků nebývalého úspěchu. Tento snímek byl také oceněný zvláštní cenou a patří mezi nejlepší filmy v historii.

Film s nejmenším rozpočtem v historii společnosti Pixar

Animovaný film Toy Story: Příběh hraček měl nejmenší rozpočet v historii studia Pixar. Režisér John Lasseter měl k dispozici pouhých 30 milionů dolarů. Pracovalo na něm 110 zaměstnanců, včetně 27 animátorů. Prim u této společnosti vede také v minutové stopáži. Snímek má pouhých 77 minut, což je velmi málo. Přesto režisér dokázal vytvořit nezapomenutelný snímek, který se jednou pro vždy zapsal do historie.

Zprvu o tento příběh nebyl zájem

Pixarovský tým na tomto filmu začal pracovat už v roce 1993. U Disney byl odprezentován první nástin příběhu, ale nesetkal se s pochopením. Woody na všechny působil příliš jako „sarkastický pitomec“. Nakonec se však jeho tvůrci po pár úpravách dočkali, a tak 19. listopadu 1995 proběhla v Hollywoodu celosvětová premiéra a film, kde ožijí hračky a vedou svůj vlastní život, se dočkal velmi příznivého ohlasu.

Toy Story: Příběh hraček získal zvláštní ocenění

Protože tento snímek byl první ve své historii, který byl počítačově upraven, dostal na předávání Oskarů svou vlastní cenu. Nazvali ji „zvláštní ocenění“. V roce 2012 pak byl film zařazen na seznam nejlepších animovaných filmů v celé historii. Seznam zveřejnil Americký filmový institut a Toy Story: Příběh hraček získal krásné šesté místo, což není divu, protože dodnes tento snímek baví diváky všech věkových kategorií.

Zdroj: Disney | zdroj foto: Disney

Autor: Katka Procházková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu