Tom Hanks se zotavuje z onemocnění COVID-19 a posílá vzkazy svým fanouškům: Používejte zdravý rozum

Oblíbený oscarový herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilson byli mezi prvními nakaženými celebritami onemocněním COVID-19, které teď naplno zasáhlo celý svět. Oba se nakazili v Austrálii, kde měl Tom Hanks připravovat nový film o Elvisi Presleym.

Na fanoušky nezapomínal hvězdný pár ani v izolaci, a pravidelně se jim ozývá. Nově sdílel herec příspěvek, ve kterém konstatuje, že se oba už cítí lépe a snaží se nyní apelovat na lidi, aby používali rozum a raději se izolovali a nákaze se vyhnuli.

Den po dni

Poprvé zveřejnil Tom Hanks společně se svou manželkou, že byli pozitivně testováni na koronavirus 13. března a od té doby jsou v přísné karanténě a z nemoci se léčí a naštěstí úspěšně. V prvním příspěvku popsal herec příznaky nemoci, které na sobě pár začal pociťovat a z toho důvodu se nechali i otestovat. Naštěstí u nich měla nemoc lehký průběh a nepotřebovali tak hospitalizaci v nemocnici.

Tom Hanks s pozitivní náladou sobě vlastní bral situaci tak, jak je a rozhodně nepanikařil. Naopak snažil se všechny své fanoušky uklidnit, a navíc přidal i pár povzbuzujících a motivačních vzkazů: „Byli jsme testováni na koronavirus a testy byly pozitivní. No, teď co dělat dál? Zdravotníci mají protokoly, které je potřeba dodržovat, my se budeme testovat, budeme se pozorovat a izolovat tak dlouho, jak to vyžaduje veřejné zdraví a bezpečnost“.

Konečně se cítí lépe

Po dvou týdnech se herec opět ozval a potěšil fanoušky zprávou, že se již on i jeho žena dva týdny po prvních příznacích cítí mnohem lépe. Apeloval zároveň na všechny, aby poslouchali doporučení úřadů a zdravotníků a izolovali se od ostatních: „Nikomu to nedáte – od nikoho to nedostanete. Zdravý rozum, ne?“

Přejeme brzké uzdravení.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu