Tenet: dlouho očekávaný film zná své datum

Také se těšíte, až se do kin dostanou nové filmy, na které netrpělivě čekáte? Covid a vše okolo něj hodně zamíchalo průmyslem všeho druhu. Odkládaly se nejen koncerty a divadla, ale také se odkládaly premiéry nejrůznějších filmů. V době nouzového stavu se nesmělo takřka vůbec nic, natož chodit do kina a těsně poté si málokdo troufnul, protože úbytek zájemců o návštěvu kin byl znatelný. Nyní to vypadá, že se postupně vše vrací do normálních kolejí, minimálně u nás a v okolních státech. Přesunutí se týkalo mnoha filmů, podobně na tom byl také film Tenet, který očekávají všichni milovníci akčních a sci-fi kousků. Režie se ujal Christopher Nolan, který stojí už za snímky jako Dunkerk, triologie s Temným rytířem nebo Počátek.

Dlouho očekávaná premiéra

Dlouhou dobu Warner Bros počítali s tím, že premiéra bude v červenci. Sám režisér o tento termín stál, ovšem situace v Americe je dosti kritická a tamní kina se v červenci nemohla otevřít. Postupně se film posouval na stále pozdější a pozdější datum, až se úplně ztratil z plánu premiér. Nyní dostal nové datum a snad bude konečné. Do kin se dostane koncem srpna a to včetně České republiky. Dokonce se stane nevídaný jev – v České republice a dalších zemích uvidí diváci premiéru dříve, než diváci v USA. Tam je premiéra naplánovaná na začátek září.

Nepřehlédněte: Netflix a jeho filmy: které jsou ty nejpopulárnější? Stanice prozradila.

Nejočekávanější film roku

Podle mnoha recenzí jde o nejočekávanější film roku, je tedy jasné, že studio nechce, aby byl prodělečný. O co ve snímku jde? Hlavní hrdina, kterého ve filmu hraje Johna Davida Washingtona, se snaží zastavit třetí světovou válku. Nolan si opět ve filmu hraje s časem, inspiruje se sci-fi prvky a není v něm nouze o drama. Temný svět mezinárodní špionáže, boj o záchranu celého světa, komplikovaná mise, kde neplatí žádná pravidla. Film se natáčel v Estonsku, Itálii, Norsku, Anglii, Dánsku či ve Spojených státech. Objeví se zde Michael Cain, Robert Pattinson, Kenneth Branagh a další.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu