Sex ve městě: Reakce publika na tuto scénu představitelku Mirandy velmi rozesmutnila

Známá čtveřice kamarádek z Manhattanu zažívá opět trable i lásku. Všichni napjatě očekávají svatbu ústřední postavu Carrie a „pana Božského“, která ale nedopadne zrovna podle jejích představ. Film navazuje na úspěšný televizní seriál a byl natočen 4 roky po jeho ukončení. Překvapí také monogamní vztah sexuální dračice Samanthy. Co na Manhattanu zažijeme tentokrát? Vydáme se s kamarádkami i na dovolenou do Mexika.

Jak nákladné byly kostýmy a rekvizity?

Je pravda, že na tomto filmu se skutečně nešetřilo, a to ani na těch nejmenších maličkostech. Například přívěšek s nápisem Love má cenu 6 800 dolarů. To ale není jediná opravdu nákladná věc. Třeba kostýmek, ve kterém se nakonec Carrie vdává a nemá žádnou značku, je ve skutečnosti z kolekce Christiana Diora v ceně 6 000 dolarů. Její první, honosné svatební šaty od Vivenne Westwood, měly hodnotu 22 760 dolarů.

Proč se natáčelo až tak dlouho po skončení seriálu?

Scénář na tento úspěšný film byl připraven již v roce 2004. Všechno se ale zpozdilo kvůli Kim Catrall. Nebyla by to přeci Samantha, aby nezajistila nějaké vzrušení. Nelíbil se jí totiž honorář, který jí za film nabídli, a proto roli odmítla. A bez ní by to prostě nešlo, to bylo všem jasné. A proto došlo k následné dohodě o honoráři, ale až v roce 2007.

Manolo Blahnik neměl velkou radost

Všichni si jistě vzpomínáte na ikonické pávově modré lodičky, které si oblíbil nikdo jiný než hlavní představitelka Carrie Bradshaw. Ta ostatně boty Manolo Blahnika obdivovala již ve seriálu. Nicméně sám Manolo opravdu nemá rád publicitu. V roce 2009 dokonce řekl: „V loňském roce jsme měli velmi dobrý rok, a to díky těm hloupým saténovým botám. Ale pokud se mě někdo zeptá na Sex ve městě, dělá se mi špatně.“

Cinthia Nixon a konec filmu

Cynthia Nixon, představitelka Mirandy, neměla radost z divácké odezvy na konec filmu: „Pamatuji si, když jsme promítali poprvé film v Londýně. Když pan Božský ukazuje Carrie ten šatník, který pro ni postavil, celé publikum tleskalo. Připadalo mi to hodně smutné. Možná to je silné slovo, ale zasmušilo mne to. Je to opravdu to, co si tyto ženy v publiku myslí, že je to skutečná láska? Muž, který má dost peněz na to, aby jim koupil šatnu?“

Důraz na detail

Když Carrie a pan Božský leží v posteli a čtou si, kostymérka Patricia Field zpočátku oblékla Sarah Jessicu Parker do trička a legín. Michael Patrick King však měl obavy, aby to nevypadalo příliš pohodlně. Řekl, že je důležité ukázat kontrast mezi Stevem a Mirandou, kteří neměli sex, a Carrie a panem Božským, kteří si oproti nim užívali často.

Kterou postavu máte nejraději?

Zdroje: imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu