Režisér se bál, že film Ace Ventura: Zvířecí detektiv mu zničí kariéru. Carrey se choval jako rozmazlené dítě

Tento snímek patří k nejlepším komediím, jaké kdy byly natočeny. Přesto měl režisér dojem, že tímto snímkem zničí nejen svou kariéru, ale také Jima Carreyho, komika století. Ten by si to možná za své chování, které ukázal během natáčení, opravdu zasloužil. Jaké byly jeho hvězdné manýry, co lezly ostatním na nervy?

Původně to měla být parodie na Sherlocka Holmese

Ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv, se hlavní hrdina specializuje na pátrání po pohřešovaných zvířatech. V první verzi filmu však vůbec nemělo jít o zvířata. Počítalo se s tím, že to bude parodie na Sherlocka Holmese. S nápadem, že se budou hledat ztracená zvířata, přišel až scénárista Jack Bernstein, který se nechal inspirovat talkshow Davida Lettermana. Ani tento nápad však nebyl poslední, protože hlavní hrdina měl být podle scénáristy hlupák, ne výborný komik.

Jim Carrey se choval jako rozmazlené dítě

Ze začátku si měl hlavní postavu Ace Ventury zahrát Rob Schneider, ten však nový koncept filmu odmítl, a tak se na řadu dostal Jim Carrey. Mnoho lidem však k srdci nepřirostl, protože jeho chování nebylo nejlepší – a za chvíli se stalo veřejným tajemstvím, že je protěžovanou figurou. Během natáčení mu byl k dispozici vlastní kuchař, a ještě podivnější byl fakt, že měl svého soukromého kuchaře i jeho domácí mazlíček gekon, kterého měl Carrey celou dobu na natáčení.

Režisér se bál o svou kariéru

Přes všechny Jimovy hvězdné manýry museli všichni uznat, že jeho komediální vystupování je nenahraditelné. Jenže když režisér viděl první sestřih filmu, byl zděšen. Měl pocit, že tímto snímkem zničil nejen svou kariéru, ale také hereckou dráhu svého oblíbeného protagonisty. Nakonec se tak nestalo, a film Ace Ventura: Zvířecí detektiv se do historie zapsal jako jeden z nejlepších komedií všech dob.

Jim Carrey si vydělal za svou roli krásných 350 tisíc dolarů a měl možnost se před kamerami projíždět v Chevroletu Monte Carlo z roku 1972, což mu mohl závidět nejeden muž.

Zdroje: eightieskids.com, CSFD | foto: Warner Bros.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT