Související
Režisér Chris Sanders se rozhodl natočit dobrodružnou klasiku po vzoru slavného Jacka Londona. Jeho snímek Volání divočiny právě běží v kinech, a kromě klasického dobrodružného příběhu pro celou rodinu láká i na hereckou hvězdu Harrisona Forda. Film ale měl rozhodně na víc, nejhůře snad působí digitální psí hrdina.
Velké dobrodružství
Snímek není vůbec špatný, má obrovský potenciál, i když mohly být některé scény více dotažené a možná místo pokusu o humor se mohli tvůrci soustředit na doladění jiných důležitých detailů. Film celkově nepůsobí zase tak špatně. Příběh je skvělý, mohl by se klidně líbit malým i velkým divákům, ovšem má to své ale.
Jak už tomu u Jacka Londona bývá, jeho díla jsou hodně o zvířatech. V tomto případě se setkáváme se psím hlavním hrdinou. A to je ten problém. Pes není skutečný, ovšem vytvořený digitálně, a to působí v konečném provedení neskutečně rušivě.
Příběh filmu
A celý příběh se právě kolem tohoto nepěkně digitálně vytvořeného psa točí. Ten žije v bohaté rodině, kde se má přímo královsky, a protože je velký, unesou ho zloději. Ti jej mají v plánu prodat někomu, kdo bude potřebovat podobně statného psa na tahání saní. Ovšem tomuto psu se tedy rozhodně nechce poslouchat a moc toho ani neumí.
Digitálního psa Bucka tak čeká velmi zajímavá a dobrodružná cesta, během které se setkává s charismatickým samotářem Harrisonem Fordem. Jeho starý dobrodruh s velmi zajímavou a pošramocenou minulostí do příběhu skvěle zapadá, a herec si s tím poradil velmi dobře. Ostré rysy, které se derou přes zarostlou tvář a silná osobnost, to mu sedí.
Nakonec filmu i odpustíte toho digitálního psa.