Princezna Leia Carrie Fisherová. Na plátně dokonalá, v soukromí ale bojovala se závislostí po celý život

Carrie Fisher byla americká herečka, kterou celý svět znal jako princeznu Leiu z Hvězdných válek. Zahrála si v původní trilogii, na kterou navázala v roce 2015 snímkem Star Wars: Síla se probouzí. I když za svůj život ztvárnila nespočet nejrůznějších rolí, v srdcích všech fanoušků už navždy zůstane okouzlující princeznou Leiou.

Osobní život ale měla herečka hodně pestrý a po celý život se potýkala se závislostí. Zemřela na infarkt, k úmrtí ale přispěly i jiné okolnosti, mimo jiné i drogy.

Mládí a start kariéry

Carrie Fisher se narodila v roce 1956 v Beverly Hills. Jejími rodiči byli zpěvák Eddie Fisher a slavná herečka Debbie Reynoldsová. Když byly Carrie tři roky, jejich otec od nich odešel kvůli vztahu s další známou herečkou Elizabeth Taylor.

Carrie se v mládí velmi zajímala o poezii a knihy. Nakonec se však rozhodla následovat své rodiče a našla své štěstí v showbyznysu. Svou první roli ztvárnila ve snímku s názvem Šampón. Její druhá role byla zároveň i osudovou, získala roli ikonické princezny Lei, a to i přesto, že se zdálo režisérovi, že má až příliš velké poprsí.

Šílená osmdesátá

V osmdesátých letech se herečka kromě natáčení filmů věnovala také vystupování na Broadwayi. V roce 1983 se provdala za Paula Simona, ale jejich vztah příliš dlouho nevydržel. Osobní problémy pak začala herečka zahánět alkoholem a drogami. To ji dovedlo až k silné závislosti. Aby se vypsala ze svých pocitů a srovnala se s bolestí, napsala autobiografickou knihu s názvem Postcards from the Edge.

Po rozvodu se zamilovala do Bryana Lourda, se kterým počala i své jediné dítě, dceru Billie Lourd. Ani tento vztah však neměl šťastný konec a dlouhé trvání. Bryan se totiž přiznal k tomu, že je bisexuální, a nakonec Carrie vyměnil za muže. To se na jejím psychickém stavu odrazilo a herečka se tak už po zbytek života prala se svými démony.

Terapie prací

Kromě hraní začala Carrie také hodně spát a stala se i uznávanou spisovatelkou. Svou lásku ke knihám, kterou chovala již v dětství, měla stále v sobě a psaní pro ni představovalo jakousi terapii. Z filmů a seriálů, ve kterých se objevila, vzpomeňme například Když Harry potkal Sally, Hook, Před svatbou ne! nebo Ženy, objevila se také v seriálu Teorie velkého třesku, kde si zahrála samu sebe.

Náhlá smrt

Během jejího letu z Londýna do Los Angeles postihl herečku 15 minut před přistáním srdeční infarkt. O čtyři dny později, 27. prosince 2016, princezna Leia na následky infarktu podlehla v nemocnici. Jen den na to zemřela také její matka, Debbie Reynoldsová.

I když se dlouho po smrti Carrie mluvilo pouze o infarktu, dle následné pitvy se zjistilo, že herečka měla v době srdečního kolapsu v krvi velké množství drog. Mimo kokain, ještě stopy po morfinu, heroinu, extázi a oxykodonu. Podle vyšetřovací zprávy ale není jasné, kdy se tyto látky do jejího těla dostaly a zda měly zásadní vliv na hereččinu smrt. Její dcera v jednom z rozhovorů přiznala, že její matka bohužel bojovala se závislostmi po celý svůj život.

Carrie Fisherová (zdroj foto: sfdb.cz)

Carrie Fisherová ale navždy zůstane pro své fanoušky neodolatelnou a chytrou princeznou Leiou.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu