Při točení filmu Dlouhý polibek na dobrou noc utrpěla hlavní herečka zlý úraz, a navíc shořel 100 let starý dům

Někdy natáčení prostě nejde podle plánu. A přesně tohle si vyzkoušeli filmaři při natáčení snímku Dlouhý polibek na dobrou noc v čele s režisérem Rennym Harlinem. Během natáčení je stíhala jedna pohroma za druhou. Nejenže se zranila hlavní herečka Geena Davis, ale také shořel stoletý dům a obvinili z toho filmaře.

Geena Davis zkoumala, jak dlouho vydrží ve vaně bez dechu

Kriminální film Dlouhý polibek na dobrou noc si jistě nejvíce zapamatovali jeho tvůrci, protože zažívali dost zajímavé situace. Hlavní roli zde ztvárnila Geena Davis, tehdejší manželka režiséra Rennyho Harlina. Ta měla točit scénu pod vodou, kde mělo dojít k podvodnímu mučení, jenže nikdo nevěděl, jak je na tom s dechem. Tak se manželé odebrali do své soukromé koupelny, kde ve vaně zjišťovali, kolik vteřin vydrží pod hladinou.

Shořel 100 let starý dům, obviněni byli filmaři

Geena Davis před natáčením prošla velmi náročným výcvikem, přesto se točení neobešlo bez úrazu. Během jedné scény si do nohy zabodla nůž. Naštěstí zranění nebylo vážné. Zlé však bylo, když během natáčení shořel 100 let starý dům. Majitelé obvinili filmaře, že požár vznikl teplem z filmových reflektorů, ale toto obvinění se jim nepodařilo prokázat. Shořelý dům se povedlo později uvést do původního stavu.

Brian Cox hrál třikrát skoro stejnou roli

Ve filmu si zahrál také Brian Cox. Ten byl zodpovědný za vytvoření elitní vládní agentky, která ztratila paměť a musela zjišťovat, kdo vlastně kdysi byla. Tuto roli paradoxně hrál ve filmech ještě několikrát. Ve filmu X-men 2 ztvárnil plukovníka Strykera, jenž byl zodpovědný za Wolverinovu přeměnu a ve filmu Agent bez minulosti stál za výcvikem Jasona Bournea. Zdá se, že tyto role mu velmi sedí a hraje je s oblibou.

Na pěkné peníze si za tento film přišel především scénárista Shane Black. Za tento snímek mu na kontě přistály neuvěřitelné 3 miliony dolarů.

Zdroj: IMDB, CSFD | foto: 1996 New Line Cinema

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT