Nový čínský animák Medvídci Boonie: Cesta do pravěku je minimálně podivný. Co na něj asi řeknou vaše děti?

Čínská kinematografie má bezpochyby ještě své rezervy ale co jim opravdu jde, jsou animáky, které umí skutečně zaujmout. Nejnovější čínský počin má být animovaná pohádka pro nejmenší. Ale při některých scénách to spíš vypadá, že jde o animovaný masakr medvědů uvíznutých v pravěku. Ona totiž i pravěká zvířata měla hodně velký hlad.

Čína nemá ráda Hollywood – a tak si tvoří sama

Je docela s podivem, že nám tenhle snímek vůbec do češtiny přeložili. Čína se už dlouhodobě snaží vyrovnat západní produkci, a protože sama moc hollywoodským bijákům nefandí, vyrábí si už i animáky sama. Čína ale také velmi ráda cenzuruje a tak na konečnou podobu jejích filmů mají cenzoři velký dopad.

V případě pohádky Medvídci Boonie měli ale asi cenzoři volno, protože některé scény jsou poměrně agresivní, na to že má jít o film pro děti. Pravěká obrovská zvířata mají hlad, a tak mají logicky spadeno na naše hlavní hrdiny, jenže to co by v Hollywoodu zvládli s humorem a lehkostí tady vypadá, že se schyluje k nemilosrdným jatkám.

Počítačová animace na jedničku

Partička medvědích bratrů, kteří jsou hlavními hrdiny animovaného filmu, nejsou žádnými nováčky. V Číně jsou hodně populárními postavami a mají dokonce už i vlastní seriál a dalších pět filmů. A jedno se musí nechat, s počítačovou animací jim to vážně jde skvěle, takže na pohádku se dívá velmi hezky, což i každé dítě jistě ocení. Medvědí jsou roztomilí a umí i pobavit. Hlavně, aby se jim podařilo nakonec dostat zpátky domů, protože v pravěku vážně není moc bezpečno.

Režie této animované pohádky se ujal ostřílený Leon Ding, který má s tvorbou pro děti již bohaté zkušenosti. V českém jazyce se pak můžeme těšit na hlasy oblíbených dabérů Martina Sobotky, Ludvíka Krále, Tomáše Juřičky, Jiřího Schwarze, Bohdana Tůmy, Svatopluka Schullera nebo René Slováčkové a Terezie Taberyové.

Snímek v kinech stále běží, pořád na něj společně s dětmi můžete vyrazit.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu