Místo natáčení Česká republika – které zahraniční filmy se zde natáčely?

V poslední době se po České republice pohybovat nejčastěji Orlando Bloom, který zde natáčel film a spousta fanoušků ho potkala, jak venčí psa, jde na procházku a mnohdy ho potkávaly také s jeho přítelkyní Katy Perry. Filmaři si naší zemi oblíbili a to nejen hlavní město, které nabízí spoustu památek a zajímavostí. Navíc je to pro zahraniční filmaře dobrá lokalita, co se cen týče, ty jsou hodně příznivé. Sledujete film a říkáte si, že jde o místo, které je vám povědomé? Nebo máte pocit, že se v záběru mihla nějaká pražská památka? Ve kterých filmech můžete vidět krásné scenérie z České republiky?

Amadeus

Velkolepý film, který je oslavou hudby Wolfganga Amadea Mozarta ukazuje, jak Salieri zjišťuje, jak jedinečný a geniální hudební talent Mozart má. Snaží se proto umlčet, a to za každou cenu, jeho vynikající talent a neštítí se opravdu ničeho. I tento film se natáčel v České republice – Arcibiskupsky Palác, Nerudova ulice, Staré město, Karlův most, Arcibiskupský zámek Kroměříž a mnoho dalšího.

Casino Royal

Věděli jste, že Českou republiku navštívil během svých misí také sám Bond? James Bond. Agent 007. James Bond během svých misí cestuje po celém světě. A filmaři slavného agenta navštívili také Českou republiku. Letiště Václava Havla se proměnilo v letiště v Miami, Armádní muzeum Žižkov přivítali světoznámou výstavu Body v Miami a spousta dalších míst v republice.

zdroj: Groundspeak

Bídníci (1998)

Galejník Jean Valjean je propuštěn na podmínku, ovšem neustále má ve svém stínu inspektora, který má za to, že zloděj bude vždy zlodějem a nezmění se. Tento film si Českou republiku zamiloval, kromě Prahy, kde natáčel na Hradčanském náměstí, v Barrandov Studios, natáčeli také v Kutné Hoře, na zámku Dobříš, v Žatci a dalších místech naší země.

Čtěte také: Herci jedné seriálové role – kteří herci pro vás budou navždy spojení s jedinou rolí?

Mission Impossible (1996)

Kultovní špionážní thriller se odehrával z části v Praze. Praha poskytla pro natáčení mnoho míst, například Národní muzeum, Václavské náměstí, hotel Evropa. Do té doby ojedinělý jev – prázdný Karlův most, který se jinak těší spoustě turistů nebo třeba také exploze restaurace, která se odehrávala poblíž Staroměstského náměstí.

zdroj: MOVIE LOCATIONS

Příběh rytíře

Historický film z roku 2001 ukázal, jak skvělý herec Heath Ledger je. Některé scény se natáčeli v hlavním městě České republiky. Uvidíte zde Pražský hrad, Karlův most, Katedrálu Sv. Víta. Dokonce s filmem vycestujete také do Lipnice nad Sázavou, kde se také některé scény natáčely.

Autor: Zuzana Žáková
ZAVŘÍT