Mike Myers bez humoru jako by nežil. Svůj hlas propůjčil zelenému Shrekovi a proslavil se i jako špión Austin Powers

Mike Myers je kanadský herec, komik, scénárista a filmový producent. Dlouho působil v show televizní stanice NBC Saturday Night Live. Na konci osmdesátých a počátkem devadesátých let se proslavil hlavními rolemi ve filmech Waynův svět a v sérii Austin Powers. Svůj hlas propůjčil i oblíbenému Shrekovi ze stejnojmenného animovaného filmu.

Humor na prvním místě a to vždy

Už jeho otec jej od malička přesvědčoval, že humor je v životě velmi důležitý. Přísně dbal na to, aby u Mika zaujímal humor přední příčky na jeho životním žebříčku hodnot. Zakazoval mu dokonce přátelit se s vrstevníky, kteří nebyli vtipní a neuměli se bavit. A Mike se toho drží dodnes. Už na střední škole byl velmi oblíbený a bavil své spolužáky svým pověstným humorem.

Před kamerami od mala

Mike Myers začal být před kamerami jako doma už v útlém věku, a tak nikdy neměl problémy s prezentací nebo trémou. Již jako osmiletý chlapec se začal objevovat v reklamách, a na střední škole si občas odskočil do nějakého seriálu. Ihned po maturitě vstoupil do torontské pobočky komediálních talentů Second City Comedy. Další pobočky měl projekt v Chicagu nebo Detroitu. Ve stejné době do ní patřily i hvězdy jako John Belushi nebo Bill Murray.

Šílený špión Austin Powers

Mike se ale kromě komediálního talentu mohl pyšnit také skvělým hereckým nadáním, obojí dokonale spojil ve své nejslavnější roli špióna Austina Powerse. Ještě před tím se však proslavil filmem Waynův svět. Snímek se zařadil mezi největší trháky roku 1992, ale ještě pár dnů před premiérou filmu herce zasáhla obrovská ztráta. Zemřel jeho milovaný otec, a tak i oblíbený komik na chvíli zpomalil a vzal si čas na zotavenou.

Austin Powers, tajný agent ze šedesátých let z komedie Špionátor, se zrodil v mysli Mika během pauzy, kterou si dal po smrti otce. Inspiroval se přitom filmy, které mu pouštěl, když byl malý. Špión se díky obrovskému zájmu diváků nakonec dočkal ještě dalších dvou pokračování.

Máte raději špiona, nebo zlobra?

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu