Luděk Munzar patřil k nejlepším hercům své doby, ale jednoduché to rozhodně neměl

Patřil k nejlepším hercům své doby, přesto kvůli sporům, které měl s vedením Národního divadla, z něj odchází. Řeč není o nikom jiném, než o Luďku Munzarovi. Geniální herec s grácií sobě vlastní ztvárnil nespočet divadelních rolí, ale také byl vynikající filmový a seriálový představitel, jež nikdy diváka nenudil.

Konec spolupráce s Národním divadlem

Luděk Munzar miloval Národní divadlo, přesto ho v roce 1990 i se svou ženou opustil. Spory, které měl s vedením, vygradovaly. Nelíbilo se mu, jakým směrem se ubírají představy a celkové směřování divadla. Po odchodu začíná jezdit po zájezdech s pořadem S vůní šminek a benzínu. Toto představení je úspěšné, a tak jich bylo odehráno celých 350. Na divadlo trochu zanevřel a už nikdy se do něj nevrátil.

Na chvíli opustil herecký svět

Munzar dokonce na chvíli opustil herecký svět. Pokoušel se podnikat, ale moc se mu nedařilo. Rozhodl se pracovat v automobilových službách, ale nakonec své podnikání neúspěšně ukončil. Což bylo dobře, protože se vrátil k filmu a stal se také průvodcem televizními cykly. Natáčel například cyklus Zpátky k pramenům. Tím potěšil všechny své fanoušky, kteří nechtěli, aby od filmu a divadla odešel nadobro.

Ve filmu Jak napálit advokáta si zahraje vedle Miloše Kopeckého

Dnes večer si tohoto skvělého herce můžete připomenout ve filmu Jak napálit advokáta. Budou se zde řešit spory a podvody kolem motorismu. Tento komediální snímek se natáčel v roce 1980. Vedle Munzara si zde zahrají například Miloš Kopecký, Michaela Mišková, Josef Větrovec či Jitka Havlíčková. Tato komedie je doslova nabitá vynikajícími herci, a tak rozhodně stojí za to se na něj podívat. Režie se ujal Vladimír Čech.

Čtěte také: Divoké včely aneb co má společného Liška, Jackson a Pepsi?

Luděk Munzar se dožil úctyhodného věku 85 let, jeho filmy a seriály jsou však nesmrtelné, a tak nás tento velikán bude provázet ještě velmi dlouhou dobu.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu