Divoké včely aneb co má společného Liška, Jackson a Pepsi?

Další dobrý film z režie Bohdana Slámy vypráví příběh dvou mladých lidech, kteří žijí na vesnici v severní Moravě. Příběh je plný citové izolace. Jediné, co je mu vytýkáno, jsou nesouměrné výkony herců. Jedni jsou opěvováni – a druzí zatracováni. Na tuto komedii se můžete podívat už dnes večer na televizní stanici ČT2.

Liška, Jackson a Pepsi

V tomto filmu se vám představí v jedné z hlavních rolí Pavel Liška, který ztvárňuje imitátora Michaela Jacksona. Tuto postavu měl původně hrát Tomáš Matonoha, ale na poslední chvíli došlo k přeobrazení. Všimněte si, že si v hospodě zásadně objednává Pepsi. Důvod je jednoduchý. Pravý Michael Jackson podepsal v osmdesátých letech smlouvu s firmou Pepsi a už v té době na tom vydělal neuvěřitelných deset milionů dolarů. Režisér na to chtěl poukázat.

Jak hořký může být život lidí na vesnici?

Tato hořká komedie pojednává o životě mladých lidí v zapadlé vesnici na severní Moravě. Ukazuje citovou vyprahlost místních obyvatel. Kája je obyčejný nesmělý prosťáček a není schopný navázat s nikým rozhovor. Božka si uvědomuje, jak je osamělá. Když do vesnice přijede Kájův bratr, věci se dají do pohybu. Začíná hasičská zábava a konečně bude prostot k tomu, aby se místní lidé vymanili ze všednosti.

Film dostal hned několik ocenění

Tento snímek dostal hned několik mezinárodních ocenění. Zazářil na festivalu v Rotterdamu a San Franciscu. Tatiana Dyková získala cenu Velká perla v Soči a další ocenění ve Francii. V Česku zase tolik příznivců nezískal. Byl kritizován za velkou nesouměrnost hereckých výkonů. Zatímco například Dyková nebo Liška byli vychvalováni do nebes, jiní byli zralí na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon. Jedině Zuzana Kronerová dostala jedno z nejvyšších ocenění – Českého lva za vedlejší roli.

Jak se žije na českých vesnicích podle režiséra Bohdana Slámy se podívejte už dnes – a zhodnoťte, zda se vám jejich život líbí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu