Komediální bestseller Poslední aristokratka se dostane do kin již tento říjen!

Přidat na Seznam.cz

Humorné deníky kastelána Evžena Bočka jsou již několik let českým knižním bestsellerem. Povede se tuto úspěšnost převést i na filmová plátna? Pokusí se o to Jiří Vejdělek a Tereza Dusová.


Poslední aristokratka zasahuje

Hlavní zápletka je jednoduchá. Píše se rok 1996 a nastává období navracení znárodněných majetků. Jedním takovým majetkem je i hrad Kostka. Toto rodové sídlo je navráceno potomkovi emigrantů, Frankovi – rodilému Newyorčanovi. Rázem už to není Frank, ale hrabě František Antonín Kostka z Kostky.

Hrabě se tak po více než čtyřiceti letech vrací zpátky do české vlasti – samozřejmě s celou svojí rodinou, dcerou Marií, (ta se dozví, že její jméno je v jejich šlechtické rodině prokleté – ani jedna z jejich předchůdkyň tohoto jména se nedožila svých jedenadvacátých narozenin) a ráznou americkou ženou Vivien.

Jak si nová šlechtická rodinka poradí s novým domovem a novým prostředím? Zvlášť, když jedinými obyvateli jsou kastelán Josef, hospodyně paní Tichá a zahradník pan Krása.

Zvládnou Kostkovi z Kostky své rodinné sídlo zachránit, nebo jim nezbyde nic jiného než zámek prodat a s neúspěchem se navrátit do Ameriky? To bychom se měli dozvědět už 24. října letošního roku.

Evžen Bočen, autor knižní předlohy, byl za tyto knihy oceněn v roce 2012 cenou Miloslava Švandrlíka (ta se uděluje za nejlepší humoristickou satiru).

Na koho se můžeme těšit

Kromě výborné knižní předlohy se může připravovaný film pyšnit i skvělým hereckým obsazením. Můžeme se těšit na herecké výkony:

  • Hynka Čermáka (hrabě František Antonín Kostka z Kostky)
  • Yvonu Stolařovou (dcera Marie)
  • Tatianu Vilhelmovou (manželka Vivien)
  • Vojtěcha Kotka (právní zástupce Benda)

Kromě nich se v menších rolích objeví i Martin Pechlát, Eliška Balzerová, Pavel Liška a Zdeněk Piškula. Sám režisér o svých hercích řekl: „Mám k dispozici fantastické herce, které povedu k přesnému komediálnímu hraní, aby současná herecká generace přispěla k oživení tradice komediálního herectví v naší kinematografii.“

Ze zámku na zámek

Rozhodně se nemusíte bát, že byste se nedočkali pravého zámeckého prostředí. Režisér filmu Jiří Vejdělek prohlásil: „Hlavní prostředí příběhu není rozhodně všední, protože být zámeckým pánem se nepoštěstí každému. O to reálněji musí ovšem filmová Kostka vypadat. Žádný ateliér, točit budeme ve skutečných historických objektech.“

Dokonce se zdá, že tvůrcům jeden zámek nestačí. Natáčí se na pěti různých destinacích – Lemberku, Buchlovicích, Rájci, Jaroslavicích a v Miloticích. Poslední lokace bude zdá se nejvěrnější – alespoň fantazii tvůrci předlohy. Evžen Boček, který sérii knih o Poslední aristokrate sepsal, zde totiž pracuje jako kastelán.

Znáte knížky o Poslední aristokratce? Který díl je váš nejoblíbenější?

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.