Karlík a továrna na čokoládu patří mezi nejlepší filmy Tima Burtona

Až uvidíte film Karlík a továrna na čokoládu, zažijete doslova explozi představivosti, hravosti a nekončícího humoru. Tento dobrodružný snímek je sice koktejlem strašidelných příběhů z dětské knížky, ale dát mu nálepku „film pro děti“ by bylo nespravedlivé. Zaujme totiž obecenstvo všech věkových kategorií.

Burton opět spolupracoval s Johny Deepem

Dobrodružný film, na němž se podíleli Američané, Britové a Australané byl natočen v roce 2005 a režíroval ho Tim Burton. Do hlavní role obsadil mladého chlapce Freddieho Highmora a svého věrného a oblíbeného herce Johnyho Deepa, který se své role zhostil jako vždy s nadprůměrným nasazením. A tak z tohoto snímku vznikla doslova pastva pro oči. Celý film se nese v duchu rodinné soudržnosti.

Příběh vypráví o chlapci z chudé rodiny

Děj je však natolik strhující a nápaditý, že nebudete litovat jediné minuty svého života, který mu věnujete. Karlík Bucket žije se svými rodiči v polorozpadlém domě. Nemají na jeho opravu. Jsou chudí, ale jejich srdce jsou bohatá, protože se navzájem milují a nedají na sebe dopustit. Kousek od jejich obydlí stojí továrna na čokoládu, kam by se Karlík jednou velmi rád podíval.

Vyhraje soutěž a splní si tak svůj sen

Majitel továrny jednou vyhlásí soutěž, že 5 dětí, které najdou v jeho čokoládě zlatý kupón, budou moct do továrny na jeden den přijít. Byla to velká náhoda, ale souhrou šťastných okolností Karlík kupón vyhrává. Všechny děti, které vyhráli, se na tuto událost těší, jenže návštěva se pro všechny kromě Karlíka mění v naprostý horor a chvílemi i boj o přežití. Budou potrestáni za jejich špatné vlastnosti? Jak dopadne Bucket?

Jak dopadne malý Karlík Bucket, na to se můžete podívat už dnes večer na Nova Cinema. Filmem rozhodně nebudete zklamaní.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT