Jsou tvůrci seriálu Simpsonovi jasnovidci nebo mají z pekla štěstí?

Možná vám už neuniklo, že tento nesmrtelný seriál často předpovídá budoucnost. Jsou jeho tvůrci jasnovidci, nebo je to jen shoda náhod?

Animovaný seriál o žlutých postavičkách zná snad každý, ale přesto dokáže všechny udivit v tom, jak dokážou jeho tvůrci předpovídat budoucnost. Simpsonovi prožili hned několik příhod, které se pak v reálném světě opravdu staly, a tak vyvstává otázka, zda jeho tvůrci vědí víc než obyčejní lidé, nebo jde o pouhou náhodu.

Zajímavé shody

Pojďme si připomenout hned několik událostí, které jste mohli v tomto kultovním seriálu vidět ještě dříve, než se opravdu staly.

  • Prodavači Appu a jeho ženě se narodila osmerčata. Seriál byl kritizován za to, že tohle je naprosto nereálné, jenže netrvalo dlouho a v Americe se opravdu osmerčata narodila.
  • Bart měl knihu, která se jmenovala virus Ebola, a myslel si, že na ni umírá. O chvíli později ve světě opravdu propukla jedna z největších epidemií světa.

Největší překvapení

Přesto je jedna věc, která předčila všechny ostatní. V jednom z dílů Simpsonových můžete vidět Donalda Trampa, jak sjíždí po schodech chvíli poté, co byl zvolen prezidentem USA. To bylo v době, kdy o tom Tramp snad ještě ani neuvažoval, nebo měl tyto úmysly zatím jen ve své hlavě. Přesto se opravdu za několik let stal americkým prezidentem. A také v reálném životě sjel po zvolení na eskalátoru. Tohle už je vážně děsivé.

Jsou tvůrci jasnovidci, nebo ne?

Událostí, které se staly v tomto seriálu dříve než ve skutečném životě, je celá řada. Jak si je tedy vysvětlit? Jsou tvůrci seriálu jasnovidci? Zcela jistě nejsou a vysvětlení je poměrně jednoduché. Tento seriál se už natáčí několik desítek let. Bylo zapotřebí do něj vymyslet už opravdu hodně scén, a pokud k tomu přidáte ještě řádnou dávku štěstí, je zcela reálné, že se v běžném životě nakonec stane něco, co už jste v Simpsonech viděli.

Čím nás tento seriál ještě překvapí je ve hvězdách, ale zcela jistě se ještě objeví něco, co bude vypadat jako předpověď budoucnosti.

Zdroje: IMDb, factslides

Autor: Lenka Svobodová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu