Jedno oko nezůstane suché – nechte se dojmout u těchto legendárních filmů

Letní počasí se nám už pár dní vyhýbá a tak je dost času si večer pustit nějaký pěkný, dojemný film. Sladké dojáky mají rády především ženy, ale některé se nemusí stydět shlédnout ani muži. Pokud má příběh ještě ke všemu pravdivý podtext, který se nás dotkne, ukápne slza možná i jim. Přinášíme vám ty nejoblíbenější dojemné filmy, u kterých je lepší mít po ruce kapesníčky.

Titanic (1997)

Jeden z nejslavnějších dojáků, ale i filmů vůbec. Romantický příběh chudého Jacka a bohaté Rose je sice smyšlený, ovšem na pozadí skutečných historických událostí, kdy se potopila loď Titanic, vyniká snad ještě více. Režisér James Cameron natočil velkolepý snímek, který byl oceněný neuvěřitelnými jedenácti Oscary a nutno říct, že nás baví stále.

Zelená míle (1999)

Jeden z nejlepších filmů vůbec, skvěle natočený až mysteriózní příběh o prostém obrovském černochovi, který má zvláštní schopnosti a mysl dítěte. Přitom ho omylem považují za vraha dvou malých dětí a tak čeká ve vězení na smrt. I když Tom Hanks jako bachař odhalí pravdu, je už pozdě a nemůže ho zachránit. Dojemnější to snad už ani být nemůže. Film je poměrně dlouhý, ale kdo vydrží až dokonce, slzu určitě jen tak nezatlačí.

Forrest Gump (1994)

Forresta Gumpa milujeme asi všichni. I když je ve filmu hodně pasáží, u kterých se i od srdce zasmějeme a Forrestův život je zajímavější než nás všech dohromady, film nemá ten nejšťastnější konec. A i když se prosťáček Forrest dočká rodinného štěstí, tak bohužel jen na chvilku. Ovšem zůstane mu malý synek a on ví, že s tím musí bojovat, něco už přece jen zažil. Film sice není úplně typickým dojákem, ale je tak skvělý a různorodý, že i na ty slzy během něj dojde. Tento snímek by určitě měl vidět každý.

Duch (1990)

Na závěr romantika jako lusk. Zamilované drama o lásce až za hrob – a to doslova, patří dnes ke klasice dojemných filmů. Když mladého Sama na ulici zastřelí, zůstává Molly sama, ale s odchodem partnera se nehodlá smířit. Také Samově duchovi se moc do záhrobí nechce a tak svou milou doprovází životem, alespoň jako duch. Dojemnými scénami se film jen hemží a za všechny musíme připomenout nezapomenutelnou scénu u hrnčířského kruhu, souhlasíte?

Až nebude vědět na co se podívat, pusťte si jeden z těchto filmů a nechce rozproudit své emoce. Občas to nikomu z nás neuškodí.

 

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu