Jaké radosti a strasti provázely hlavní představitele během natáčení oblíbeného sci-fi filmu Invaze?

Když při výbuchu vesmírné stanice Patriot dojde k osvícení oblohy mezi Dallasem a Washingtonem zapříčiněné obrovskou explozí, na území celé Ameriky se snese spousta trosek. Významná psychiatrička Carol Bennelová má pocit, že neznámá látka z paluby lodi se dostává tiše a nepozorovaně k lidem, a také k ní domů.

Carol se svěří svému kolegovi Benovi – nikoho jiného totiž její tušení nezajímá. Začíná pozoruhodný příběh, ve kterém půjde o všechno.

Známá dvojice

Dvojici psychiatrů a hlavních hrdinů filmu si zahráli Nicole Kidman a Daniel Craig. V roce 2007 už si tito dva společně zahráli také ve snímku Zlatý kompas.

Během natáčení v Baltimoru se herec Daniel Craig také dozvěděl jednu radostnou novinku. Získal roli Jamese Bonda, a proto musel z natáčení také na chvíli odjet. Účastnil se totiž tiskové konference, právě k Bondovce Casino Royale.

Oblíbená Invaze

Film je již v pořadí čtvrtou adaptací románu spisovatele Jacka Finneyho s názvem Únosci těl z roku 1955. Filmaři si tento příběh opravdu oblíbili. Herečka Veronica Cartwright si zahrála nejen ve filmu z roku 2007, ale také v původní verzi tohoto filmu s názvem Invaze zlodějů těl. Pro režiséra snímku Invaze, Olivera Hirschbiegla šlo o vůbec první film, který natočil v angličtině.

Zraněná Nicole

Během natáčení filmu se při jedné ze scén stala menší nehoda Nicole Kidman. Herečka byla sice zraněná jen lehce, i přesto musela být odvezena do nemocnice. Naštěstí to opravdu nebylo nic vážného, a tak už na druhý den mohlo natáčení pokračovat dále podle plánu.

Nicole Kidman měla hrát současně i ve filmu Mé druhé já, což by ale nestíhala. Přednost dala raději Invazi a ve snímku Mé druhé já ji nahradila kolegyně Jodie Foster.

Invazi můžete sledovat dnes večer od 23:50 na Nova Cimena.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu