Jak se dnes má dětská hvězda Amanda Bynes? Ze dna se stále nemůže odrazit

Americká herečka Amanda Bynes slavila úspěchy jako náctiletá hvězda romantických komedií pro teenagery. Poté, co si ale slibně rozjela kariéru, se rozjela i v užívání drog a popíjení alkoholu, což ji naprosto pohltilo. Ze dna se neodrazila dodnes.

Od filmu až do léčebny

Měla vlastní dětskou šou, moderovala a hrála ve filmech pro teenagery. V roce 2003 pak herečka Amanda Bynes natočila romantickou komedii Co ta holka chce a vypadalo to, že z ní vyrostla nová mladá herecká hvězda. Režiséři se o ni mohli poprat a ona měla všechno, co si taková mladá slečna může přát. Jenže jak už to tak bývá, příliš brzy nabytá sláva jde ruku v ruce často i se závislostmi.

Ještě v letech 2006 a 2007 natočila úspěšné film pro puberťáky Super náhradník a Královna ročníku, v roce 2010 ještě film Panna nebo orel a poté to s ní začalo jít hodně z kopce dolů. Amanda pod tíhou slávy začala pít alkohol a kombinovat jej s drogami. Objevily se psychické problémy i skandály.

Večírky, alkohol i drogy

Jako prakticky každá mladá herečka, i Amanda obrážela večírky, kde tekl alkohol proudem. Ona do toho všeho začala užívat i drogy a do závislosti se propadala stále více. V roce 2012 ji dokonce chytila policie, když pod vlivem řídila auto.

Po totálním úpadu, problémech s psychikou, kdy Amanda plnila pravidelně první stránky bulvárních časopisů, se herečka rozhodla podstoupit léčbu a se svými problémy skoncovat. Plán vrátit se na vrchol ale zase nevyšel.

Jak je to s ní dnes

Bývalá dětská hvězda musela na léčení nastoupit nakonec i podruhé. Zařízení pro závislé opustila na sklonku roku a hned se na sociálních sítích pochlubila novým tetováním. Obličej jí teď zdobí srdce a tím rozpoutala novou debatu, zda je skutečně už v pořádku, protože na to příliš nevypadá.

Sama se ke svému soukromí moc nevyjadřuje, pochlubila se však i novým přítelem, kterého měla poznat právě v léčebném zařízení. Znají se necelé tři měsíce a už jsou zasnoubení. Můžeme jí jen přát, aby vztah vyšel a přiměl herečku konečně abstinovat.

Sláva má i svá temná úskalí.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT