Inspirací pro film Domácí péče se stala režisérova maminka

Celovečerní film, který natočil Slávek Horák, je z velké části točen podle skutečných událostí. Pojednává o ženě, jež se starala o nemocné lidi. Byla obětavá a pracovitá. Pro námět do filmu nemusel chodit daleko, protože jsou to všechno životní zkušenosti jeho mámy. Hlavní roli si zahrála Alena Mihulová.

Režisér hledal inspiraci u své maminky

Komediální drama o životě jedné zdravotní sestry, která se stará o nemocné pacienty. Režisér snímku, Slávek Horák, se nechal inspirovat svou maminkou, jež celý život tuto práci vykonávala a během své práce nasbírala nespočet historek. Film domácí péče se dokonce natáčel u Slávkových rodičů doma, v jejich autě a také v rodinném vinohradu. Hlavní představitelka, kterou si zahrála Alena Mihulová, dokonce oblékala na natáčení oblečení Horákovy maminky.

Film má skvělé obsazení

Alena Mihulová se své role zhostila tak dokonale, že vyhrála hned několik ocenění. Tím nejcennějším byl bezesporu Křišťálový glób na MFF Karlovy Vary. Další zajímavou roli zde sehrál Bolek Polívka, který si zahrál Láďu. Slávek Horák od začátku věděl, že chce pro tuto roli získat právě Bolka. Těma dvěma však hvězdné obsazení nekončí. Ve snímku Domácí péče hraje také Tatiana Dyková, Zuzana Kronerová nebo Sára Venclovská.

Nepřehlédněte: Při natáčení filmu Experti,měl Michael Foret strach, že mu jeho filmová partnerka udělá „hrábě“.

Závěrečná píseň už zazněla v jiném filmu

Domácí péče přece jen v něčem připomíná legendární film Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992. Není to proto, že zde hraje Bolek Polívka. Na konci Horákova filmu zazní písnička „Rež, rež, rež“ souboru Hradišťan. Poprvé jste tuto píseň mohli slyšet právě ve filmu Dědictví.

Malou roli si zahrál také sám režisér. Ztvárňuje nápadníka dcery hlavních představitelů a jmenuje se Robert.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu