Hvězdně obsazený western Maverick, u kterého se budete za břicho popadat. Jaké zajímavosti o filmu ještě nevíte?

V úterý od osmé hodiny večerní můžeme sledovat na stanici Nova Cinema legendární komediální western Maverick s Melem Gibsonem v hlavní roli. Pojďme se podívat na zajímavosti o filmu, o kterých jste možná ještě neslyšeli.

Turnaj jejich života

Mel Gibson si ve snímku zahrál velmi šarmantního karetního hráče, který se právě chystá na vyhlášený pokerový turnaj Tří řek. Jenže není jediný špičkový hráč, který by chtěl vítězství získat pro sebe. Do cesty se mu staví velmi krásná a vychytralá hráčka Annabelle, kterou si zahrála Jodie Foster. Ta ovšem nebyla úplně první volbou, roli si původně měla místo ní zahrát herečka Meg Ryan.

A pak je tu ještě šerif Zane Coburn a výborný pistolník Angel i další hráči. Jde o velké peníze, a tak je samozřejmě každý z nich udělat cokoliv, pro svůj úspěch. A jen o hru zde nepůjde, nikdo z nich se nebojí své spoluhráče dostat na kolena všemožnými způsoby.

Komedie z Divokého západu

Nejde o klasický western, nýbrž o komedii z prostředí Divokého západu, a že to divoké tedy opravdu bude. Celý film se budete muset smát, a film si užijete od začátku až do konce. Mel Gibson ve své roli Mavericka naprosto zazářil, na roli se připravoval pečlivě, a dokonce před natáčením absolvoval školení, aby uměl správně tasit zbraň.

Pro nebezpečnější scény však herec využíval dubléra. Tím byl kaskadér Mic Rodgers. V jedné scéně se pak ocitá pod dostavníkem, proklouzne mezi koly a objeví se na jeho zádi. Scéna přímo odkazuje na podobnou, která se již objevila ve westernu Přepadení z roku 1939. A úplně to samé předvedl také pomocný režisér filmu Maverick a bývalý kaskadér, Terry Leonard, v automobilové honičce, která se objevila v Dobyvatelích ztracené archy.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu