Hvězda Underworldu Kate Beckinsale. Jak se tato anglická herečka dostala k herectví?

Anglická herečka Kate Beckinsale se nejvíce proslavila ve filmech Pearl Harbor, Van Helsing nebo Underworld. I její rodiče se živili jako herci, ale ona neměla jasno hned od začátku. I když ji to k herectví táhlo, rozhodla se nejprve vystudovat. Nikdy nemůže člověk vědět, kdy se mu titul bude hodit.

Těžké dospívání

Kate se narodila v Londýně a oba její rodiče byli televizními herci. Její tatínek však zemřel jen šest let poté, co se Kate narodila. Bylo mu pouhých jednatřicet let. Matka se poté podruhé vdala. Kate si v dospívání prošla těžkou nemocí, dlouho trpěla anorexií, ale nakonec se s tímto problémem dokázala poprat. I když ji to k herectví nesmírně táhlo, dala nejdříve přednost univerzitě.

Vystudovala Oxford a získala titul v oboru francouzská a ruská literatura. V průběhu studií dostala roli ve filmové adaptaci slavné Shakespearovy hry Mnoho povyku pro nic. Právě tato role se jí stala osudovou, během natáčení totiž poznala svého budoucího životního partnera a také otce jediné dcery, herce Michaela Sheena. Žili spolu osm let, ale nikdy se nevzali.

První velká role

Kate hrála již od studií v několika neznámých filmech, ale proslavila ji až role ve válečném velkofilmu Pearl Harbor. Zde ztvárnila hlavní ženskou postavu, zdravotní sestřičku Evelyn. Role ji dokonale proslavila a otevřela dveře k dalším zajímavým nabídkám.

Nepřehlédněte: Z deníku herecké princezny Anne Hathaway. Vyšlo jí to hned napoprvé a z výsluní ještě neodešla

Ta první přišla o dva roky později, když se herečka rozhodla upsat se upírské sérii Underworld. Rok 2003 pro ni ale nebyl zlomový jen, co se týče práce, během natáčení Underworldu poznala režiséra Lena Wisemana, do kterého se zamilovala. Přišel rozchod s Michaelem Sheenem a o rok později už kráčela k oltáři se sympatickým režisérem. S ním žila až do roku 2016, kdy se pár rozvedl.

Po Underworldu se Kate vrhla na natáčení snímků Van Helsing, Letec, Total Recall, Klik – Život na dálkové ovládání nebo E. A. Poe Podivný experiment. Od roku 2016, kdy si zopakovala roli Seleny ve snímku Underworld: Krvavé války však na svou další velkou roli pořád čeká.

V současnosti se o herečce nejvíce píše ve spojení s jejími výrazně mladšími partnery, které ráda střídá a má pro ně slabost. Každopádně ona si to opravdu může dovolit.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu