Hollywoodský fešák Richard Gere. Na co všechno umí hrát a proč nesmí do Číny?

Svoji kariéru tento sympatický herec započal již v 70. letech, ale dařit se mu začalo až v 80. a 90., kdy se stal díky romantické komedii Pretty Woman celosvětovou hvězdou. Několikrát byl vyhlášen nejvíce sexy mužem, a kromě hereckého má i velmi slušný hudební talent. To je Richard Gere.

Pohledný boháč z Pretty Woman

Když v roce 1990 natočil společně s Julií Roberts romantickou komedii Pretty Woman, stala se z něj celosvětově uznávaná hvězda. Později však úspěšné snímky střídaly i ty méně úspěšné, charismatickému herci to ale vadit nemuselo. Pravidelně se objevoval na titulních stránkách módních časopisů – a ženy po něm šílely. Po dalším úspěchu v komedii Nevěsta na útěku z roku 1999 jej časopis People jmenoval také „nejsvůdnějším žijícím mužem“.

Úspěch slavil i v roce 2002, když se objevil v uznávaném muzikálu Chicago, za který obdržel i Zlatý glóbus. V roce 2006 byl zvolen také mužem roku. On sám však na podobné tituly moc nedal, raději se věnuje činnostem, které pro něj mají větší smysl.

Žije pro muziku i náboženství

Herec měl již od malička také výborný muzikální talent a umí hrát na několik hudebních nástrojů – na klavír, trubku i kytaru. Dva roky dokonce studoval obor filozofie a východní náboženství.

Také se o něm ví, že je zarytým buddhistou. Je aktivním zastáncem tibetského duchovního Dalajlámy a stal se také vytrvalým obhájcem lidských práv v Tibetu. Kvůli jeho aktivitám spojeným s Tibetem mu dokonce byl zakázán vstup na území Číny.

Návštěva v Česku

V rámci 50. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech převzal herec v roce 2015 z rukou Jiřího Bartošky Křišťálový glóbus. U nás se mu líbilo, nenechal si ujít ani návštěvu hlavního města a navštívil i hrad Loket.

Herec je potřetí ženatý, po neúspěšných manželstvích s modelkami Cindy Crawford a Carey Lowell si v roce 2018 vzal španělskou publicistku Alejandru Silva.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu