Forrestův syn, nebo chlapec, který vídá mrtvé lidi. Co dnes dělá herec Haley Joel Osment?

Haley Joel Osment se narodil 10. dubna 1988 v Los Angeles – a známým se stal již jako dítě. Všichni si jej nejvíce pamatujeme asi z trháku Šestý smysl, kde zazářil po boku Bruce Willise, a za tuto roli získal dokonce nominaci na Oscara. Dnes je z něj dospělý muž, vypadá úplně jinak, ale jeho roztomilý pohled mu pořád zůstal. Od kamer také neutekl, ovšem na svou velkou šanci stále čeká. Na úspěchy z dětství se mu zatím navázat nepodařilo.

Malý Forrest Gump

Poprvé jej celý svět mohl zaregistrovat v legendárním snímku Forrest Gump. To právě on si zahrál roli malého synka Toma Hankse. To se psal rok 1994. Poté si zahrál v televizních seriálech a začal také namlouvat postavičky k animovaným snímkům. Ukázal, že má skutečně velký talent, a tak se o pět let později objevil ve filmu, Šestý smysl. V duchařském snímku zazářil jako roztomilý chlapec, který má ten problém, že vidí mrtvé. Film měl obrovský úspěch, a malému chlapci role přinesla dokonce nominaci na Oscara.

V roce 2001 zopakoval svůj um před kamerami ve filmu Stevena Spielberga, A.I. Umělá inteligence. V něm si zahrál opuštěného androida, a poté se stal Haley Joel Osment nejmladším držitelem filmové ceny MTV. To jej vyneslo mezi skutečné herecké hvězdy, i když byl stále ještě dítě.

Na další velký úspěch stále čeká

Od filmového světa se nikdy příliš nevzdálil, přesto na další velkou roli stále čeká. Už to není ten roztomilý klučina s kouzelným pohledem, za ty roky se změnil, přibyly mu vousy ale i pár kilo navíc. Několik let strávil Osment jako úspěšný dabér, věnoval se především namlouvání televizních pořadů a videoher.

Začal hrát také divadlo, objevil se dokonce na Broadwayi. Neopustil však ani svět filmu a televize, i když už se objevuje jen v menších rolích. Ale zdá se, že mu to nevadí a na svou další velkou roli čeká.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu