Četník a četnice: Co se stalo s představitelkami Christine, Marianne, Isabelle a Yo?

Francouzský herec Louis de Funès za svůj života ztvárnil mnoho rolí. K těm nezapomenutelným patří zcela jistě postava četníka Cruchota, kterého si zahrál hned v šesti četnických filmech. První snímek Četník ze Saint Tropez byl natočen v roce 1964, poslední snímek Četník a četnice v roce 1982. Jak Louis de Funès, tak Jean Girault bohužel zemřeli, režisér ještě během natáčení snímku, slavný herec o několik málo měsíců později. Jak ale žijí čtyřicet let po premiéře filmu představitelky krásných četnic?

Marianne dala přednost synovi

Ve filmu se četníci stěhují do nových prostor, kde na ně kromě počítače čekají i čtyři mladé praktikantky – Christine, Marianne, Isabelle a Yo. Začněme Elisabeth Etienne, která ztvárnila Marianne Bonnetovou. V době natáčení se právě rozváděla se zpěvákem Johnnym Hallydayem, za kterého byla provdána jen dva krátké měsíce.

Později si zahrála pouze ve třech dalších filmech, například Město ztracených dětí nebo Bestsellery z loňského roku, kdy se před kameru vrátila po více než dvacetileté pauze. Jedním z hlavních důvodů, proč svou kariéru omezila, byl její syn, který se narodil v roce 1988. Narodil se totiž jako kvadruplegik, a Elisabeth se tak rozhodla věnovat především jemu.

Četnice jako poslední filmová role

Pro Catherine Serreovou alias Christine Rocourtovou byl Četník a četnice posledním snímkem její filmové kariéry, která trvala od poloviny sedmdesátých let. Jejím největším úspěchem až do snímku Četník a četnice byla role v bondovce Moonraker z roku 1979.

Mimochodem v menší roli se v této bondovce objevila i exotická Nicaise Jean-Louise, představitelka četnice Yo Macumbové. I ona ale opustila svět filmového showbyznysu velmi záhy.

Nakonec to byla filmová Isabella Leroyová neboli Sophie Michaudová, která si po úspěchu v roli četnice zahrála v nejvíce filmech a seriálech. Z filmů můžeme jmenovat snímky Rodinná rada či La rumba, ze seriálů například Navarro, Zorro nebo Škola života.

Zdroj: imdb.com, cineserie.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu