Blade: Proč byla premiéra tohoto filmu opožděna o půl roku?

Napůl upír, napůl smrtelný muž se stává ochráncem smrtelné rasy, zatímco zabíjí zlé upíry. Komu by tento popis nic neříkal? Blade je dnes již kultovní film, který uchvátil mnoho lidí po celém světě. Hlavní role ztvárnili Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, N’Bushe Wright, Donal Logue. Režie se ujal Stephen Norrington a scénář napsal David S. Goyer.

Donal Logue musel do nemocnice

Během natáčení scény, kde Quinn v nemocnici zaútočí na Karen, Donal Logue spadl a okamžitě začal křičet. Kvůli tomu, jak spadl, si mohutně vykloubil čelist. Byl převezen do skutečné nemocnice, kde si mysleli, že se léčí na těžké popáleniny, protože byl stále namaskován. Po přemístění čelisti Logue vysvětlil, že si zlomil čelist při nehodě na motocyklu před lety, a pokud dojde k nárazu špatně, uvolní se a zafixuje na místě.

Kdo mohl hrát hlavní roli?

I pro film Blade byli ve hře hned tři adepti na hlavní roli. Vedení nabídlo režiséru Davidu S. Goyerovi byli herce Wesleyho Snipese, Denzela Washingtona a Laurence Fishburna. Režisér měl ale od první chvíle naprosto jasno – nikoho jiného, než Wesleyho Snipese si v této roli nedovedl představit. Vy ano?

Netopýří hračka

Když Frost zabije Kriegera, scéna na večírku u bazénu končí, poté kamera zaostří na upíří gumovou netopýří hračku. Hračka netopýra je součástí řady akčních figurek Spiderman (1994) s názvem „Vampire Wars“, která zahrnuje akční figurku Blade.

Proč byla odložena premiéra?

Po prvním promítání verze filmu byli jeho tvůrci velice zklamáni, protože ohlasy na snímek nebyly nijak pozitivní. Museli tedy film znovu přepracovat a vymyslet jeho úpravy, které by diváckému oku ladily více. A to odložilo premiéru o celého půl roku. Například scéna, kdy probíhá finální zápas s meči mezi Bladem a Frostem, byla celá nově přidána – v původním scénáři nic takového nebylo. A za to jsme opravdu rádi! Zároveň byla vystřižena scéna, ve které vystupuje Stan Lee.

A to je podle nás velká škoda.

Zdroje: screenrant.com, IMDb, CSFD

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT