Ztloustnout i zhubnout: co herci udělají pro svou roli?

Ztloustnout, zhubnout, změnit barvu vlasů, nosit kontaktní čočky, učit se od druhých, absolvovat různé kurzy. Herci a herečky mají svou práci opravdu velmi různorodou. Jsou totiž takoví, kteří se rádi učí novým věcem. Kvůli jedné scéně se musí naučit jezdit na kole, na koni, musí umět bruslit, plavat, skákat šipku a podobně. Jsou i takoví herci, kteří pro svou roli zajdou ještě dál. Pro svůj perfektní výkon a věrohodnost role jsou schopni mnoha věcí a někdy by se dalo říci, že udělají opravdu cokoliv. Třeba přiberou několik desítek kilogramů na váze či naopak zhubnou na hraniční minimum.

Jared Leto

Tento zpěvák a také herec dostal příležitost zahrát si vraha Johna Lennona. Jméno Mark Champan je pro mnoho lidí známé. Leto však kvůli této roli musel hodně zkusit. Přibrat třicet kilogramů totiž není zrovna jednoduché. Sám uvedl, že to bylo nutné. Ovšem zpět do formy se dostával víc než rok. Přibrat tolik kilogramů mu způsobovalo mnoho problémů a zdravotní potíže. Omezilo ho to v pohybu a ke konci natáčení se už takřka nemohl hýbat a byl velmi nemocný. Jared si asi rozmyslí, zda příště přibrat tolik kilogramů.

Julia Roberts

Ve filmu Jíst, meditovat a milovat se příběhová Elizabeth vydala na cesty. Na nich jedla, pila, meditovala a následně se zamilovala. V této roli excelovala herečka Julia Roberts, která musela přibrat. A to rovných pět kilogramů. A proč? Kvůli scéně, kdy se příběhová Elizabeth snaží nasoukat do kalhot, ale zrovna dvakrát jí to nejde. Samotná herečka se později svěřila, že nebyla nadšená, že musí přibírat. V knize však hlavní hrdinka přibrala celkově třináct kilogramů, což už bylo pro Julii hranice, kterou překročit nechtěla.

Matthew McConaughey

Herec mnoha rolí, ovšem film Dallas Buyer’s Club mu dal pořádně zabrat. Film se zaobírá životem těch, kteří se nakazili HIV a trpí nemocí AIDS. Herec kvůli své roli zhubnul třicet kilogramů a popisoval, že se cítil dobře, ale přiznal také, že má asi tak pětatřicet procent méně energie. Hubnutí bylo těžké, vždy se zaseklo na určité váze a nešlo nic moc dělat. Nakonec však zhubnul na 64 kilogramů.

Nepřehlédněte: Dva a půl chlapa: Plná fungující lednička nebo změna názvu seriálu.

Charlize Theron

Tato herečka má vždy skvělou postavu a často na ní pracuje. I když bude brzy mít padesát let, vypadá perfektně, to se musí nechat! Ve své kariéře má také film Zrůda, který ji stál hodně sil. Musela kvůli roli masové vražedkyně a to rovnou třináct kilogramů. Vyplatila se jí role masové vražedkyně Aileen Wuornos? Ano, dostala za roli Oscara.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu