Zmizet beze stopy aneb když se vdovec musí vyrovnat s nepříjemnou pravdou o manželství založeném na lži. Kým byla ve skutečnosti jeho manželka?

Sledování řidiče, který ujel z místa nehody, se ve špionážním seriálu s názvem Zmizet beze stopy, který režíroval Mike Baker, známý především seriálem Příběh služebnice, promění v diplomatický konflikt mezi americkou rozvědkou a Izraelem. Tak by se dal jednoduše shrnout děj nového devítidílného seriálu Netflixu.

Manželka s dvojí tváří

Danielle, tanečnice a manželka turistického průvodce Segeva Azulaie, zemře na ulici v Tel Avivu krátce před odletem do New Yorku, kde měla absolvovat důležitý konkurz. Po její smrti se vdovec vydává na cestu mezi Izraelem a Spojenými státy. Snaží se tak odhalit skutečnou totožnost své ženy, která byla zapletena do špionážního a diplomatického spiknutí mezi oběma zeměmi, jež jsou v konfliktu kvůli výměně informací mezi CIA a Mossadem. Právě dvojí život mladé Američanky a postupné odhalování skutečné povahy jejího vztahu s izraelským manželem je klíčovým prvkem seriálu.

Pátrání na vlastní pěst

Bývalý voják speciálních jednotek Segev se zprvu domnívá, že manželka se stala obětí jeho nevyřízených účtů z minulosti. S pomocí své sestřenice a zároveň policistky Tali ale zjišťuje, že se Danielle tajně stýkala s mnoha vlivnými a nebezpečnými lidmi. To ho přiměje k tomu, aby obnovil své kontakty z minulosti a pustil se do pátrání po pravdě. Nejprve v Tel Avivu, poté i v New Yorku. Za smrtí jeho ženy, tanečnice s několika identitami, několika pasy a několika střelnými zbraněmi, totiž stojí ve skutečnosti jiné vyřizování účtů.

Konec nabízí možnost druhé řady

Seriál má velmi sofistikovanou strukturu. Diváci si musejí postupně skládat střípky mozaiky a jednotlivé stopy, aby společně s hlavním hrdinou dospěli k rozuzlení toho, co je vlastně plnohodnotnou detektivkou, navíc se zajímavým přesahem do kulturního dialogu mezi Amerikou a Izraelem. Zajímavostí je i to, že se tvůrci snímku rozhodli použít hebrejštinu jako převažující jazyk celého scénáře. Angličtina se objevuje pouze v dialozích, které probíhají v USA. Nevyřešený konec seriál nepochybně předurčuje ke druhé řadě.

Zdroj: cinematographe.it, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu