Zajímavosti z natáčení Captain America: První Avenger. Měl Chris Evans digitální svaly?

Žádnému z fanoušků komiksů a jejich filmových podob nesmí uniknout ani snímek Captain America: První Avenger. Hlavní roli ztvárnil klučina, který by se moc rád chtěl dostat do armády, jen je příliš hubený, nemocný a nemotorný, ale o svůj sen stejně nepřijde, protože se z něj stane neohrožený akční hrdina. Zahrál si ho herec Chris Evans. Co myslíte, byly jeho svaly pravé? A jak probíhalo natáčení slavného filmu?

Superhrdina, jak má být

Kapitán Amerika je takový super voják pro všechno, který se snaží zachránit zemi před nebezpečím. Před tím, než se z něj stal ohebný, mrštný a silný voják, to však byl kluk jménem Steve Rodgers, který se superhrdinovi nepodobal ani zpovzdálí. Právě proto jej ani do armády nechtěli vzít. Ve světě komiksů je však možné všechno, a tak mohl vzniknout i Kapitán Amerika.

Málokdo však ví, že Kapitán Amerika má i svůj reálný vzor. Tím byl americký voják bojující ve druhé světové válce, Audie Murphy. Ten během války získal nejvíce vyznamenání ze všech ostatních vojáků, a po skončení války se vydal na dráhu herce.

Pravé nebo digitální svaly?

Ještě, než Chris Evans do své role naskočil, musel přibrat hodně svalové hmoty. S tím mu pomohl odborný trenér, a herec tak dokázal nabrat celých šest kilogramů svalů. Takže svaly Kapitána Ameriky jsou vážně pravé, a že je opravdu na co se dívat! Tělíčko hubeného Steva ještě před proměnou je naopak počítačově upravené. Namakaného Chrise jednoduše smrštil počítač.

Chris Evans přidal hodně práce také maskérům. Ve skutečnosti má herec po těle několik tetování. Ty bylo zapotřebí denně maskovat make-upem. Herec se ale opravdu umí vžít do rolí komiksových hrdinů. Captain America: První Avenger, byl už jeho pátou komiksovou adaptací.

Snímek si můžete pustit již dnes večer od 22:05 na Nově.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu