Související
Chudý Jack a bohatá Rose – láska, která vzplanula stejně rychle, jako vyhasnul Jackův život. I když tahle romantická zápletka byla do filmu přidána a podle skutečných událostí není, na všech jiných detailech si dal režisér James Cameron opravdu záležet. I proto natočil jeden z nejlepších filmů všech dob. Blíží se výročí potopení jedné z nejslavnějších lodí na světě, připomeňte si její osud se stejně slavným filmem.
Film, který neměl konkurenci
Když snímek v roce 1997 vstoupil do kin, bylo jasné, že přišel jeden z nejlepších filmů všech dob. Dlouho se držel na prvním místě nejvýdělečnějších filmů, a překonat jej dokázal až Avatar. Jenže ten už byl celý digitalizovaný, a tak Titanic i se svými rekordními jedenácti Oscary zůstává jedničkou. Režisér James Cameron si na něm dal skutečně záležet.
Vždycky byl velkým obdivovatelem lodních vraků, nezdráhal se tedy ani natočit vlastní autentické záběry potopeného Titanicu. K vraku se potopil v roce 1995 a strávil u něj mnoho času. Dohromady více než samotní cestující, kteří na lodi bojovali o holý život.
Vše do detailů
K natáčení si režisér přiznal i dva odborníky z oblasti historie, chtěl se přesvědčit, že každý detail lodi ve filmu bude jako ve skutečnosti. I schodiště z filmu bylo celé postupně dekorované podle původních plánů lodě. James Cameron je známý tím, jaký je perfekcionista. Na place byl pověstný svým křičením na herce i komparzisty, záleželo mu zkrátka na tom, aby všechno běželo přesně podle jeho představ. Vznikl tak jedinečný film, ve kterém je každý detail dokonale promyšlený dopředu.
Slavná kresba
Jedna z nejlepších a intimních scén z celého filmu, je malování aktu Rose. Představitel Jacka, Leonardo DiCaprio ale vůbec neumí ve skutečnosti malovat. To režisér Cameron je naopak skvělý ilustrátor, a tak se na záběrech, kdy Jack Rose nahou maluje, střídali.
Titanic narazil do ledovce 14. dubna 1912 ve 23:40. O pár hodin později se potopil.