Wild Wild West aneb film, který získal několik Zlatých malin

Dva nejlepší speciální agenti na Divokém západě musí zachránit prezidenta Granta ze spárů ďábelského, na invalidním vozíku vázaného steampunkového konfederačního vědce. Ten se snaží pomstít za prohru v občanské válce. V hlavních rolích se objeví Will Smith, Kevin Kline, Kenneth Branagh a Salma Hayek.

Film schytal špatnou kritiku

Will Smith řekl, že věděl, že film není dobrý, a byl velice překvapený, když během jeho zahajovacího víkendu vydělal téměř 50 milionů dolarů. O několik let později se Smith veřejně omluvil Robertu Conradovi (hvězda seriálu Wild Wild West, na který film navazoval) a prohlásil, že je starší a zkušenější, a chápe jeho hněv.

Kde se natáčelo a co bylo zničeno?

Velká část záběrů z „divokého západu“ byla natočena kolem Santa Fe v Novém Mexiku. A to zejména v západním městě na filmovém ranči Cooke. Během natáčení sekvence zahrnující kaskadérské kousky a pyrotechniku ​​se plánovaný požár budovy vymkl kontrole. Rychle přemohl místní hasičské posádky, které stály poblíž. Hodně z města bylo zničeno před požárem.

Záběry vlaků

Sekvence interiérů vlaků Artemuse Gordona i Dr. Loveless byly natáčeny ve Warner Brothers Studios. Exteriéry vlaků byly natočeny v Idahu na železnici Camas Prairie. Místo The Wanderer je zobrazen Baltimore & Ohio 4-4-0 č. 25, jedna z nejstarších provozovaných parních lokomotiv v USA. Postavena byla v roce 1856 v Mason Machine Works v Tauntonu v Massachusetts, později byla přejmenován na „William Mason“ na počest svého výrobce.

Will Smith jako Neo?

Will Smith odmítl hlavní roli v Matrixu (1999), protože byl fanouškem televizního seriálu Wild Wild West. Později řekl, že to bylo nejhorší rozhodnutí, které učinil ve své kariéře. A to i z toho důvodu, že za svůj výkon také dostal Zlatou malinu za nejhorší televizní pár s Kevinem Klinem.

Kdo další dostal Zlatou malinu?

Toto ocenění si odnesl prakticky každý, jelikož byla Zlatá malina udělena jak za nejhorší film, tak za nejhorší scénář, a dokonce i za nehorší úvodní píseň.

Je toto ocenění podle vás správné?

Zdroje: parcast.com, CSFD | foto: 1999 Warner Bros.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu