Vyvrcholení filmu Planeta opic mělo vypadat úplně jinak. Co řekl režisér na případné pokračování?

Kapitán vesmírné lodě, Leon Davidson, se vlivem nehody posune dopředu v čase a objeví se na planetě plné vyspělých zvířat. Celou planetu řídí opice a z něj se rázem stává podřadný druh, který patří leda do klece. Pokud se chce Leon vrátit zpět do své doby na Zem, bude muset prokázat velkou statečnost a sílu bojovat.

Masky opic bylo těžké naaranžovat

Celé hodiny v maskérně trvalo, než se povedlo nasadit opičí masku všem komparzistům i hercům. Proto masku nesměl sundat jediný herec ani během přestávek natáčení a mezi jednotnými scénami.

Vyvrcholení filmu mělo tři různé konce

Samotný konec natáčení nebyl znám ještě během posledních scén. Scénář měl totiž tři různé podoby vyvrcholení filmu, nakonec se však režisér rozhodl pro jeden, který upřednostňoval i Charlton Heston.

Ve filmu si zahrálo i několik opic

V několika scénách můžete vidět i několik druhů opic. Při natáčení se smíchal druh goril, orangutanů i šimpanzů, nebylo však těžké je udržet od sebe. Každý druh si totiž všímal jen hereckých kolegů svého druhu.

S filmem nebyl spokojený ani autor, ani režisér

Autor příběhu, který napsal knižní předlohu k filmu uvedl, že je se jedná o jeho nejhorší příběh. S celým příběhem i filmem byl nespokojený nejen Pierre Boulle, ale také sám režisér Tim Burton. Ten v jednom z rozhovorů řekl, že než by měl režírovat pokračování tohoto filmu, raději by vyskočil z okna.

Producent připravil chytrý tah na média

Producent Arthur P. Jacobs požádal několik novinářů, aby si zahráli ve filmu tlupu lidoopů. To byl velmi chytrý tah, jelikož se tím zasloužil o velkou publicitu celého filmu, o jeho uvedení do kin psalo opravdu velké množství médií.

Snímek je považován za jeden z nejhorších filmů s touto tématikou, přesto v něm najdete mnoho zajímavých a akčních scén, které stojí za to zhlédnout.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu