Vetřelci a lovci je velmi úspěšný seriál Filipa Renče. Za jeho úspěchem stojí pouhé tři epizody

Filip Renč ztvárnil velmi zajímavé příběhy kriminálních zločinů, které se jen těžko dokazují, a tak i přes strašné činy nejsou prokázány a potrestány. Díly seriálu na sebe příběhem nenavazují, jedno mají však společné. Všechny tři díly vychází z pravdivé události, kde se o kriminální čin postarají vetřelci, kteří psychicky i fyzicky parazitují na svých obětech. Právě tyto zákeřné činy se nejhůře prokazují.

Seriál získal mnohá ocenění

Jedním z nejkrásnějších ocenění za skvělou práci získal kameraman Karel Fairaisl, který s Filipem Renčem spolupracoval i na filmu Hlídač. Kameraman získal hned za první epizodu „Zrozen bez porodu“ cenu Asociace českých kameramanů v roce 2010.

Seriálový snímek byl nominován také na cenu Zlatá nymfa, kterou však nakonec získal seriálový počin Vyprávěj.

První díl sklidil mnoho ohlasů

Diváci i kritici již u prvního dílu měli velkou potřebu se vyjádřit k tématu, který do té doby ještě nikdy zpracovaný na českém rybníčku nebyl. Kritici tento počin hodnotili velmi kladně, diváci nedokázali uvěřit, že se tak silný příběh skutečně stal. Je až s podivem, že skutečně existují vetřelci, kteří se infiltrují do rodiny – a po smrti falešného příbuzného si vezmou veškeré dědictví. Je až s podivem, že skutečný příběh byl ještě o něco drastičtější než ten seriálový.

Která epizoda je nejlepší?

Podle diváků je jasným vítězem mezi třemi epizodami ten úplně poslední díl „Užij si se psem“. Někteří náročnější diváci však tvrdí, že od spojení Filipa Renče a Josefa Klímy čekali ještě o kousek víc. To však nemění nic na tom, že jsou všechny tři příběhy skvěle zpracované.

Filip Renč zahrál na notu milovníkům detektivek

Sám Filip Renč uznal, že by trojice epizod seriálu Vetřelci a lovci mohla být úspěšná právě díky detektivním námětům, které český divák rozhodně miluje ze všeho nejvíce. První díl tohoto triptychu vznikl v roce 2009, zbylé dvě epizody byly natočeny v roce 2012. Kvůli velké oblíbenosti diváků se přemýšlelo také o dalším pokračování.

Zdroj: ceskatelevize.cz, csfd.cz

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu