Velký Gatsby: Máte v této roli raději Roberta Redforda nebo Leonarda DiCapria?

Velký Gatsby, slavný román amerického spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda, příběh z vyšší společnosti, který se odehrává ve 20. letech 20. století na Long Islandu. Dílo, které skvěle ukazuje pokryteckou morálku vyšší společnosti a intriky, které jsou lidé schopni vymyslet jen proto, aby dosáhli osobního zisku. Román byl zfilmován hned několikrát, nezapomenutelná je především verze z roku 1974 s Robertem Redfordem v hlavní roli. Před osmi lety natočil svou adaptaci australský režisér Baz Luhrmann.

Hlavní role byla nabídnuta pouze Leonardu DiCaprio

Baz Luhrmann se rozhodl adaptovat Velkého Gatsbyho už v roce 2004, kdy si krátil čas při dlouhé cestě poslechem audioknižní verze slavného románu. Příběh na něj zapůsobil natolik, že se rozhodl znovu ho natočit jako film. Po jednání s producenty společnosti Sony, kteří vlastnili práva na román, následně oslovil Leonarda DiCapria s nabídkou na roli Jaye Gatsbyho. Luhrmann s Dicapriem pracoval již v roce 1996 při natáčení snímku Romeo a Julie. DiCaprio byl jediným hercem, kterého Luhrmann oslovil.

Daisy Buchananovou chtělo hrát mnoho slavných hereček

Když se filmový svět dozvěděl o tom, že se chystá nová verze Velkého Gatsbyho, o hlavní ženskou roli projevilo zájem mnoho slavných hereček, včetně Natalie Portman, Keiry Knightley, Michelle Williams, Scarlett Johansson, Amandy Seyfried či Abbie Cornish. Carey Mulligan se o konkurzu dozvěděla až na poslední chvíli. Byla to ale právě ona, komu Luhrmann několik týdnů poté zavolal s tím, že roli získala.

Do role Toma byl původně obsazen Ben Affleck

Do role Toma Buchanana, Daisyina zhýralého manžela byl původně obsazen Ben Affleck. Ten ale krátce před natáčením od smlouvy odstoupil, aby mohl režírovat a hrát ve filmu Argo. Za tento snímek následně získal Oscara, Zlatý globus i cenu BAFTA. Do role Toma byl nakonec obsazen Joel Edgerton.

Gatsby a Nick Caraway jsou ve skutečnosti velcí přátelé

Tobey Maguire ve filmu ztvárňuje roli Nicka Carrawaye, který vypráví příběh Jaye Gatsbyho a jeho života. Herec je ve skutečnosti dlouholetým přítelem Leonarda DiCapria. Poznali se v roce 1993 při natáčení snímku Dospívání po americku, o dvacet let později se spolu objevili ve filmu Don’s Plum Bar.

Zdroj: theweek.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu