Ve filmu Bídníci si Anne Hathaway ustřihla své pravé vlasy

Záměrem režiséra Toma Hoopera bylo především vytvořit muzikál, který se bude co nejvíce přibližovat skutečné realitě. Chtěl, aby byl divák snímkem co nejvíce dojat. Perfektní výkon zde podala hlavně Anne Hathaway, která, krom toho, že si ustřihla své vlasy, dokázala při jedné ze scén rozplakat celý filmový štáb.

Na scéně se objevily mrtvé ryby

Nejen herci, ale také celý filmový štáb, to neměli při natáčení vůbec jednoduché. Režisér Tom Hooper přijal výzvu natočit snímek Bídníci s velkým respektem, a tak se snažil o co nejrealističtější provedení. Kvůli tomu jednoho dne nechal na scénu přivézt stovky mrtvých ryb. Ty se však během dne začaly rozkládat, a tak se z nich linula opravdu nelibá vůně. Anne Hathaway je pak při natáčení musela překračovat.

Ustřihla si vlasy přímo před kamerou

Anne Hathaway však toho kvůli filmu zvládla daleko víc. Aby byly záběry opravdu dokonalé, ustřihla si ve scéně, kde se její postava prodává, své skutečné vlasy. Tohle byla opravdová oběť, kterou učinila. Tato herečka byla totiž velmi ráda, že dostala příležitost zahrát si v muzikálu. Už jednou jí byla nabídnuta podobná role, ale musela ji odmítnout, protože v té době podepsala smlouvu s Disney na natočení filmu Deník princezny 2.

Jackman nepil vodu celých 36 hodin

 Anne Hathaway dokázala, že je vynikající profesionálka také tím, že se jí podařilo rozplakat celý filmový štáb, nejen při natáčení, ale také u castingu. Další, kdo to při natáčení neměl jednoduché, byl Hugh Jackman. Režisér potřeboval, aby v úvodních scénách vypadal co nejvíce zuboženě, a tak tento herec nepil vodu před natáčením scény na galejích celých 36 hodin. Toto se skutečně vyplatilo, protože vypadal opravdu jako před smrtí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu