Učitelka: Strhující snímek byl natočený za neuvěřitelně krátkou dobu

Tahle učitelka vypadá na první pohled velmi empaticky a mile, ve skutečnosti je to manipulátorka, která se prostřednictvím svých žáků snaží získat všemožné výhody. Většina rodičů jí jde na ruku, najdou se ale i takoví, kteří už toho mají dost a odhodlají se učitelce vzepřít. Snímek zobrazuje sílu lidského charakteru a je zasazen do začátků osmdesátých let.

Stěhování z Prahy do Bratislavy

Autorem scénáře je Petr Jarchovský, jenž děj snímku zasadil do Prahy. V České republice se ale na film nemohly dlouhou dobu sehnat peníze, které se nakonec podařilo sehnat až slovenské produkci. Podmínkou pro natočení filmu ale bylo stěhování děje z Prahy do Bratislavy. A tak se nakonec natáčelo ve slovenském hlavním městě.

Při psaní scénáře vycházel Petr Jarchovský ze skutečného příběhu, co se stal na začátku sedmdesátých let. On sám se totiž s takovou nenáviděnou učitelkou setkal. Ve skutečnosti dokonce přepravovala letecky do Moskvy buchty jeho matka, která tou dobou pracovala na Ruzyni.

Dvacet dní

Slovenská herečka a zpěvačka Zuzana Mauréry, jež ztvárnila ve snímku hlavní roli, během svého koncertu v roce 2017 prozradila, že se film stihl natočit za pouhých dvacet dní. Z toho ona všechny své scény stihla natočit na osm dní.

Téměř celý film, kromě scén z tělocvičny, se natočil v budově slovenské televize, natáčelo se v srpnu roku 2015, kdy venku panovala obrovská vedra. V této výhni vznikaly i scény se sněhem, které se ve filmu objevují.

Učitelé, ti se mají

Během diskuze s diváky v roce 2016 přiznal scénárista Petr Jarchovský, že jemu samotnému občas přináší pedagogická činnost i jiné než finanční benefity.

Ve snímku si menší roli zahrál také velmi uznávaný slovenský režisér Martin Šulík. Konkrétně si zahrál postavu školníka.

Zdroje: Česká televize, iPrima, CSFD

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu