Třetí série Stranger Things již toto léto! Co se stane tentokrát?

Související

Taky milujete strašidelný seriál Stranger Things a nedočkavě vyhlížíte třetí sérii? Máme pro vás dobrou zprávu, premiéra prvního dílu je už za dveřmi – bude to 4. července letošního roku. Dozvíme se víc o obří příšeře z konce druhé série?

Patnáct měsíců uteklo jako voda

Od konce druhé série utekl již více než rok a konečně přichází pokračování. Dobrou a zároveň špatnou zprávou je pro fanoušky to, že ani tady se nedozvíme, jak to všechno vlastně skončí – tvůrci dali najevo, že by měla být ještě čtvrtá série. Tvůrci (Dufflerovi) řekli:

„Myslíme, že to bude čtyřletá záležitost. V tomto okamžiku se děti budou blížit středoškolskému věku. Stačí, abychom si příběh přizpůsobili. Ale nevím, jestli dokážeme ospravedlnit to, že se jim každý rok stane něco hrozného. Musí se z toho města ku*va dostat.“

A co můžeme 4. července očekávat? Měli bychom vidět, jak si Eleven poradí s běžným školním životem, jak dopadnou vztahy mezi dětmi i to, co stále číhá na druhé straně reality. Ta příšera tam pořád ještě a sleduje nás velmi pozorně.

O divných, a ještě divnějších věcech

Stranger Things je hororový seriál, který streamovací televize Netflix začala vysílat 15. července 2016. Odehrává se v Americe v 80. letech a dýchá až Kingovskou atmosférou dětského přátelství, které se vzepře okolní temnotě.

Tvůrci seriálu jsou bratři Matt a Ross Dufferovi. Seriál je bohatý především na hlavní dětské role. V hlavní dívčí roli můžete vidět Millie Bobby Brown jako Eleven (El, Jane). Partu čtyř kamarádů si zahráli:

  • Noah Schnapp jako Will Byers
  • Gaten Matarazzo jako Dustin Henderson
  • Finn Wolfhard jako Mike Wheeler
  • Caleb McLaughlin jako Lucas Sinclair

Děj seriálu se točí kolem party kamarádů, kteří si rádi hrají na hrdiny dračího doupěte, ale v reálném životě patří spíš mezi ty šikanované. Problém začíná, když se jeden z nich – Will – náhle a záhadně ztratí a objeví se tajemná dívka, která si říká Eleven.

Eleven má schopnosti telekineze a telepatie, které se rozhodně použít, aby nově nalezeným kamarádům pomohla Willa najít. Jak ale najít někoho, kdo uvízl v jiné dimenzi?

Co vy a Stranger Things? Jste stejně uchvácení jako my, nebo vás tenhle seriál neoslovil?

 

 

 

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT