Thunder Force aneb Když režisér do hlavní role superhrdinky obsadí svou manželku

Občas se s nadsázkou říká, že manželé by spolu nikdy neměli pracovat. V některých případech se ale zdá, že by to tak bylo opravdu lepší. Ben Falcone a Melissa McCarthy se toho ale bohužel nedrží a režisér a scénárista svou manželku do hlavních rolí svých snímků obsazuje s železnou pravidelností. Stejně tak je tomu i v případě nejnovějšího snímku s názvem Thunder Force, který je ke zhlédnutí na Netflixu. Akce, komedie a sci-fi se snaží prolínat ve filmu, který ale není ničím jiným než zmatenou směsí stereotypů těchto žánrů, v němž některé dobré momenty nemohou vyvážit jeho nedostatky.

Jak to vše začalo

Poněkud absurdní komediální snímek se točí kolem zápletky, jak dát superschopnosti dvěma herečkám s těly, která mají ke klasickým bezchybným fyzickým tvarům superhrdinek velmi daleko. V roce 1983 zasáhne Zemi kosmický paprsek, který zmutuje DNA některých jedinců se sklony k sociopati a propůjčí jim mimořádné schopnosti. Rodiče Emily Stantonové (Octavia Spencer), genetici v Chicagu, kteří se specializují na výzkum mutace, jsou zabiti, a tak se mladá ambiciózní a odhodlaná dívka rozhodne zapojit do studia a výzkumu s jediným cílem, tyto padouchy porazit.

Poněkud absurdní zrození superhrdinek

Ve škole se seznámí s Lydií (Melissa McCarthy), se kterou naváže hluboké přátelství. Pouto mezi nimi se stále více prohlubuje až do chvíle, než se v dospělosti musí rozdělit. Uplynou léta a Lydie, která postrádá nejsilnější a nejautentičtější pouto svého života, se rozhodne Emily, která stále hledá způsob, jak padouchy porazit, najít. Když se pak ocitne v její laboratoři, nechtěně jí tu vpraví sérum super síly, na kterém Emily už nějakou dobu pracovala. V tu chvíli si Emily vezme druhou formuli, formuli neviditelnosti, a společně se rozhodnou vytvořit Thunder Force, soukromý tým proti všem zločincům ve městě.

Když manžel manželku přecení…

Pokud vám tato zápletka přijde komická, bohužel budete zklamáni podprůměrným scénářem i režií. Po první expoziční části, která je sice zbytečně dlouhá, ale diváci alespoň díky ní pochopí, co se stalo, kdo jsou hlavní postavy a jaké jsou jejich cíle, následuje velmi málo dynamická střední část, plná nevtipných gagů a co víc, Octavia Spencer, která ve skutečnosti hraje hlavní roli, je odsunuta na okraj a je nucena hrát téměř druhořadou roli. Melissa McCarthy má za úkol nést celý film „na svých bedrech“, ale nestačí to. Jediní, kdo kvalitu snímku mírně pozvedají, jsou Jason Bateman a Bobby Cannavale, padouch a jeho nohsled. Teprve s nimi občas získáte pocit, čím tento film měl nebo mohl být a místo toho není, když je na scéně Melissa McCarthy a její typický humor.

Zdroj: cinematographe.it, imdb.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu