The Bold Type: Několik důvodů, proč sledovat tuto „mladší“ verzi Sexu ve městě

Patříte mezi fanoušky legendárního seriálu Sex ve městě? Pak by se vám mohl líbit i tento „feministický“ seriál, ve kterém tři hlavní postavy řeší své každodenní problémy s vtipem i energií. Hlavními hrdinkami seriálu jsou nešikovná, ale odhodlaná Jane, podnikavá a romantická Sutton a silná a nezávislá Kat. Kromě nich se v seriálu setkáte ještě s jejich nadřízenou Jacqueline. Tato postava byla mimochodem inspirovaná bývalou šéfredaktorkou Cosmopolitanu Joannou Colesovou. Děj seriálu se odehrává samozřejmě v New Yorku. První tři řady seriálu můžete sledovat na Netflixu.

Ženská síla

The Bold Type je o třech mladých ženách pracujících v redakci ženského časopisu Scarlet. Je tedy zřejmé, že seriál cílí především na ženské publikum a využívá prvek „svět je žena“. Rizikem je, jak už to u podobných seriálů bývá, nezajít příliš daleko a nepřekročit pomyslnou hranici mezi příliš velkým a příliš malým množstvím ženského prvku. Zdá se ale, že tomuto seriálu se podařilo jakousi rovnováhu najít a popisuje sílu žen dynamicky, ale zároveň přesvědčivě.

Konec nesnesitelných šéfů

Všichni jsme si tak trochu zvykli na nadřízené typu Ďábel nosí Pradu. Seriály a filmy jsou plné Mirandy Priestleyové, Wilhelminy Slaterové nebo Cat Grantové. Naštěstí postava šéfredaktorky Jacqueline se nezajímá pouze o blaho svého časopisu. Jistě, čísla jsou důležitá, ale stejně tak je důležitý klid a spokojenost zaměstnanců. Její kritika není nikdy křiklavá a jedovatá, ale spíše klidná a konstruktivní. Je to zkrátka šéfová, kterou bychom tak trochu chtěli všichni.

Správná rovnováha mezi přátelstvím a romantikou

Není snadné najít v seriálech orientovaných na ženské publikum dobrý kompromis mezi romantickými vztahy a přátelstvím. Scénář má často tendenci obětovat jedno nebo druhé a seriál je pak z tohoto úhlu pohledu nevyvážený. Seriál The Bold Type však mezi těmito dvěma prvky nachází překvapivě dobrou rovnováhu.

Citlivě zpracovaná komplikovaná témata

To, co dělá seriál nadmíru zajímavým, je bezpochyby odvaha zabývat se i obtížnějšími tématy. The Bold Type nemluví jen o mezilidských vztazích. Dotýká se i mnohem náročnějších a kontroverznějších témat, jedním z nich je například to, že by se i mladé ženy měly zajímat o politiku. V seriálu se mluví také o rakovině prsu, o složitosti rozhodnutí, zda mít či nemít děti, nebo o komplikacích vztahu na dálku.

Zdroj: netflix.com, theguardian.com, feminisminindia.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu